Bu kumanda ir sensörü ile mi haberleşiyor?

İyi günler. Bende avize ve kumandası var kumanda üzerinden avize üzerindeki LED ve normal ampulleri kontrol edebiliyorum fakat telefonumuda kumanda olarak kullanmak istiyorum. Telefonumda ir sensörü var fakat avizeyi telefondan kontrol etmek için onlarca uygulama denedim fakat sonuç alamadım ve kumandayı söktüm ama kumanda içinde ir sensörü yok bu avize ve kumanda nasıl haberleşiyor birinci sorum bu ikinci olarak bu kumandadan gelen sinyali yakalayıp aynı sinyali geri göndermeye yarayan bir mobil uygulama bilen var mı? Teşekkürler şimdiden. Kumandanın PCBsi ekte.
IMG_20210602_143442.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
En üstteki ledin yanındaki L ve C4 yani bobin ve kapasitörün bağlantısına bakılırsa LLC resonator gibi duruyor.
IR ledinde olmadığını hesaba katarsak telefondaki ir kumanda ile bu kumandanın işini yapamazsın.
Telefonda bu kumandanın ürettiği RF sinyali üretecek bir donanım olma ihtimali çok çok düşük.
Yani sadece telefon ile ekstra bir donanım olmadan yapma ihtimalin yoktur.

İyi günler. Bende avize ve kumandası var kumanda üzerinden avize üzerindeki LED ve normal ampulleri kontrol edebiliyorum fakat telefonumuda kumanda olarak kullanmak istiyorum. Telefonumda ir sensörü var fakat avizeyi telefondan kontrol etmek için onlarca uygulama denedim fakat sonuç alamadım ve kumandayı söktüm ama kumanda içinde ir sensörü yok bu avize ve kumanda nasıl haberleşiyor birinci sorum bu ikinci olarak bu kumandadan gelen sinyali yakalayıp aynı sinyali geri göndermeye yarayan bir mobil uygulama bilen var mı? Teşekkürler şimdiden. Kumandanın PCBsi ekte.Ekli dosyayı görüntüle 74999
bu tür kumandalar rf sinyali ile çalışır

İyi günler. Bende avize ve kumandası var kumanda üzerinden avize üzerindeki LED ve normal ampulleri kontrol edebiliyorum fakat telefonumuda kumanda olarak kullanmak istiyorum. Telefonumda ir sensörü var fakat avizeyi telefondan kontrol etmek için onlarca uygulama denedim fakat sonuç alamadım ve kumandayı söktüm ama kumanda içinde ir sensörü yok bu avize ve kumanda nasıl haberleşiyor birinci sorum bu ikinci olarak bu kumandadan gelen sinyali yakalayıp aynı sinyali geri göndermeye yarayan bir mobil uygulama bilen var mı? Teşekkürler şimdiden. Kumandanın PCBsi ekte.
Hocam canın isterse söyle bi proje yapabilirsin. En ucuzundan bir arduino nano-promini vb. Alirsin. Birde bluetooth modul alip bir program yaparsin. Telefonundan (android ışletim sistemli cihaz olmasi lazim) bluetooth baglantisi ile avizeni yonetirsin. Avizen musaitmi bilmiyorum üzerine arduino devreni koyman lazım. Birde onun mevcut devresini arduinoya gore tekrar yapman gerekecektir.

Istersen işi birkac tık ust seviyeye taşıyıp ucuz bi esp32, esp8266 veya nodemcu kartı alip wifi uzerinden avizeni kontrol edersin. Ne kadar havali deilmi. Istersen dunyanin obur ucunda ol avizene istediğini yaptirabilirsin. Esp32 micropython da yapabilirsen bende hazir kod var onda calisirsin. bizde 220v lamba otomasyonu icin role tetiklemesi yapmıştık. Adafruit.io diye bir site var ordan arayuz olusturup slider lar butonlar vsvs ekleyebiliyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri