Bu devrenin jogsuz hali lazım

aaaaaaaaaaaa

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Mustafacamci1977 nin tasarımı doğru ama birkaçtane gereksiz kontak kullanılmış, kerimcan26 çizdiğin tasarım hatalı. Bu devre hakikaten kontaktörlerle denendimi teknik olarak çalışmaz. Anlayamadım. anlatabilir misiniz.
Çalışması için M1 açık kontağına r1 in mühürlemesi yapılması gerekiyor. R1 inde sürekli çalışmasını engellemek için m2 ninde kapalısını r1 in önüne koymak gerekiyor.

Mustafacamci1977 nin tasarımı doğru ama birkaçtane gereksiz kontak kullanılmış, kerimcan26 çizdiğin tasarım hatalı. Bu devre hakikaten kontaktörlerle denendimi teknik olarak çalışmaz. Anlayamadım. anlatabilir misiniz.
Çalışması için M1 açık kontağına r1 in mühürlemesi yapılması gerekiyor. R1 inde sürekli çalışmasını engellemek için m2 ninde kapalısını r1 in önüne koymak gerekiyor.
Benim çizdiğim devrede hata yok, kontaktörlerle denedim çalıştı.

sayın sirius83 gereksiz kullanılan kontaklardan ve yanlışlardan bahsediyorsunuz.
doğru olanı makbul olanı çizip ekleyinizde bir faydanız olsun.
yada öyle olmaz böyle olur diyin de görelim

gereksiz kontakta neymiş??????????? tasarımda konulan herşeyın mutlaka bı amacı vardır
neden konuldugunu anlamaya çalışmak gerekir derim

bizzat denenmiş bir devreye teknik olarak çalışmaz diye yorum yapıldığından olaya henuz tam vakıf olunamadıgı görülüyor
veyahut gereksiz kontak kullanılmış denıyor
bu forumda menfaat amacı olmadan bu meslegi öğrenmek için çaba gösteren arkadaşlarımıza bir nebze yardımda bulunuyoruz
herhangibir rekabet sözkonusu da degıl ..
yorum yaparken dokuz defa düşünüp birdefa yorum yapmak gerekir
burası facede herhangı bır paylaşım sayfası degil
farzedın ki gereksiz kontak var diyelim buradaki üstadların yaptıgı gıbı DOGRU OLANI ekleyıp bırde bu versiyonu var dedikten sonra
yardım isteyen arkadşımıza kolay gelsin diyerek mesajımızı kapatırız

Evet mustafa camci arkadaşımızın yazdığı konu bence herkese ders niteliğinde superdi ne olur karşımızdaki insanları kırıcı ve onurunu incitici şeyler yazmayalim hepimiz iyi bir amaç için burda olalim herkese saygılar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri