Bu Aletin Ne Olduğunu Bilen Bir Üstad?

koraycannn

Üye
Merhabalar. Bu aleti bit pazarında buldum. Görünüş olarak pil şarj aletine benziyor. Üzerinde bir adet yazıcı kablosu girişi bir adet push button ve yatırma mekanizması ile AA dan AAA ya dönüştürülebilir 4 adet pil yatağı var. Pilleri takınca veya push buttona basınca 3 ledden en soldaki 5 kez yanıp sönüyor. Sonra soldan sağa sıra üç tur yanıp sönüyorlar. USB ye bağlayınca pilleri şarj etmiyor. Farklı mecralara sordum ama cevap bulamadım. İçindeki kartta pek birşey yazmıyor ondan da bir şey elde edemedim. Bir de siz üstadlarıma danışmak istedim. Ne olduğunu bilen veya bulmama yardımcı olacak bir yöntem önerisi bekliyorum. Şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.
IMG_20220817_231109.jpg
IMG_20220817_231112.jpg
IMG_20220817_231150.jpg
IMG_20220817_231158.jpg
IMG_20220817_231210.jpg
IMG_20220817_231206.jpg

Usb universal sarj aletlerine çok benziyor.

Sarj aleti ama aramalarda bulamadim. KLW nin sarj aletlerine çok benziyor. Usb den takınca bir sure şarjda beklediniz mi pil sarj etmeyi denedinizmi? Kısa süre değil en az bir kaç saat.

Son düzenleme:
Usb universal sarj aletlerine çöl benziyor.

Sarj aleti ama aramalarda bulamadim. KLW nin sarj aletlerine çok benziyor. Usb den takınca bir sure şarjda beklediniz mi pil sarj etmeyi denedinizmi? Kısa süre değil en az bir kaç saat.
Gece boyunca bekledi.

İçini açtınız mi ?
Açarsanız fotosunu yayinlamanız.

Butona basinca aç kapami yapıyor?
Yoksa başka fonksiyonumu var ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkaplan hocamın da söylediği gibi için açıp resim atmanız gerekiyor. O şekilde tahminler daha da fazlalaşır.

İçini açtınız mi ?
Açarsanız fotosunu yayinlamanız.

Butona basinca aç kapami yapıyor?
Yoksa başka fonksiyonumu var ?
Arkaplan hocamın da söylediği gibi için açıp resim atmanız gerekiyor. O şekilde tahminler daha da fazlalaşır.
IMG_20220818_180547.jpg
IMG_20220818_180556.jpg
IMG_20220818_180630.jpg
IMG_20220818_180703.jpg
IMG_20220818_180750.jpg
İçi bu şekilde. Anakart üzerinde m643-a2 yazıyor ama google da arayınca birşey bulamadım. Son resimdeki entegrenin üzerinde de hiçbir şey yazmıyor.

Tahmini olarak söylüyorum. Sanırım bir cihazı kontrol etmek için kullanılan bir çeşit kumandaya benzettim. Üzerindeki düğmeye bastıkça bir cihazın hızını, ışık seviyesini vs. vb. Ama dediğim gibi kesinlikle tahmini olarak söylüyorum. Daha önce hiç böyle bir cihaz görmedim.

Tahmini olarak söylüyorum. Sanırım bir cihazı kontrol etmek için kullanılan bir çeşit kumandaya benzettim. Üzerindeki düğmeye bastıkça bir cihazın hızını, ışık seviyesini vs. vb. Ama dediğim gibi kesinlikle tahmini olarak söylüyorum. Daha önce hiç böyle bir cihaz görmedim.
Hocam ben bunun yazıcıların anakartını resetlemek veya yazılım atmada kullanılan bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Cihazın jackının yazıcı kablosu olması bana bunu düşündürüyor.

Hocam ben bunun yazıcıların anakartını resetlemek veya yazılım atmada kullanılan bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Cihazın jackının yazıcı kablosu olması bana bunu düşündürüyor.
CNC makinelerinde de o jak girişi vardır. Ama dediğim gibi bir cihazı kontrol etmek için yapılmış bir kumanda türü devresi gibi bir şey olarak tahmin ediyorum. Şarj cihazı olmadığı kesin yani. Ama Ne için kullanılır tam olarak bilmek mümkün değil. Ancak bu cihazı daha önce kullanan yada görenler tarafından ne olduğu bilinir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri