bu alarm işe yararmı

erdi001

Üye
arkadaşlar ben bir alarm devresi yaptım gsm cep telefonu kontrollü .

araba alarmı veya araba koltuğuna yerleştirilmiş bir sw ile alarm devreye giriyor.
önceden tanımlanmış bir numarayı 3 defa arayarak alarmın devreye girdiği konusunda uyarıyor.
daha sonra eger araba çalınırsa araba üzerindeki cep telefonu aranarak 4 haneli bir sifre girilerek 1 yada 2 tusuna basılıp devre üstündeki role cektiriliyor
bu rolede arabanın marş bobinine giden kabloya baglanıyor ve role cekince marş bobini devreden çıkıp arabayı stop ettiriyor.
devre uzaktan kumanda ile yada arabanın içine yerleştirilmiş bir sw le devreye alınıyor.
arabanın kilit sistemine nasıl bağlanacağı konusunda bir fikrim olamadığı için bu şekilde düşündüm.

bu devreyi satabilirmiyim üstünde uğraşmaya değermi ben çevremdekilere söyledim fakat şimdiye kadar 2 kişi istedi onlar kullanıyorlar fakat ticari bir şeye dönüştürülebilirmi? kolay gelsin.

Bence fikir güzel.
Ticari yönden de biraz araştırma yapmalısın sana kaynak olabilecek büyük bir şirket ile görüşmeni tavsiye ederim.Bana kalırsa bu sistem tam anlamıyla uygulandığında araba çalınmasına karşı büyük önlem olabilir.

selam maliyet ne kadar cıktı?devrede hangı elemanlar kullandın?
kolay gelsın

arkadaşlar ben bir alarm devresi yaptım gsm cep telefonu kontrollü .

araba alarmı veya araba koltuğuna yerleştirilmiş bir sw ile alarm devreye giriyor.
önceden tanımlanmış bir numarayı 3 defa arayarak alarmın devreye girdiği konusunda uyarıyor.
daha sonra eger araba çalınırsa araba üzerindeki cep telefonu aranarak 4 haneli bir sifre girilerek 1 yada 2 tusuna basılıp devre üstündeki role cektiriliyor
bu rolede arabanın marş bobinine giden kabloya baglanıyor ve role cekince marş bobini devreden çıkıp arabayı stop ettiriyor.
devre uzaktan kumanda ile yada arabanın içine yerleştirilmiş bir sw le devreye alınıyor.
arabanın kilit sistemine nasıl bağlanacağı konusunda bir fikrim olamadığı için bu şekilde düşündüm.

bu devreyi satabilirmiyim üstünde uğraşmaya değermi ben çevremdekilere söyledim fakat şimdiye kadar 2 kişi istedi onlar kullanıyorlar fakat ticari bir şeye dönüştürülebilirmi? kolay gelsin.

Böyle sistem internette satılıyor. Cihaza simkart takılıyor. Araç kaza yaptığı zaman sistem otomatik olarak 112 acil yardımı arıyor. Ve kendin belirlediğin 4 adet telefona mesaj atıyor.Ayrıca internetten aracın takibini yapabiliyorsun. Butür cihazları daha çok uluslar arası nakliye şirketleri kullanıyor. senin yapmış olduğun devrenin maliyetini yazar mısın?

benim yaptığım devrenin maliyeti 110 ila 150 tl arasında değişiyor kullandığım cep telefonuna bağlı olarak.

Dostum yaptığın sistemin maliyeti uygunmuş. Ahm'lerin işine yarıyabilir. Alarm Haber Alma Merkezi uydu üzerinden filo arabalarını takip eder. Eksta olarak bu sistemi önerebilirler. Tlfdan ziyade uydu üzerinden sinyal göndererek röle tetiklenmesi konusu üzerine gidersen sistemin satışı biraz daha kolay olur. Sistemler iki türlü takip edilir. 1.si uydudan 2. si cep tlflarından turkcelin böle bir hizmeti var. 2.bi tlf birde sim kart ücreti cazibesini kaybedebilir. ama uydudan sinyal göndererk bi yolunu bulursan daha cazip olur. röleyide arabaların arka koltuğunun altında muhavin tarafında benzin ateşleme sisteminin beyni yada beyne giden kablo vardır rölenin kesmesi için oraya kullanabilirsin.

haspi arkadaşım teşekkür ederim ilgin için ama ben sistemi daha karışık hale getirmek istemiyorum mümkün olduğunca ucuza mal edip ucuz satmak istiyorum ama problemlerim var bunu seri olarak imal etmek ve ürün haline getirmek, bunun için birde senin söylediğn gibi arabalarda en uygun yeri bulup oraya montajlayarak en uygun arabayı devreden çıkartma alarm oluştuma ve devreyi aktif hale getirme gibi problemleri halletmek. oto elektiriğini iyi bilen birisinden yardım almak gerekiyor. ben oto elektiriğiyle hiç ilgilenmedim. yani oldukça fazla problem var gibi görünüyor. daha önce yaptığım devreleride oto elektirikçisine bağlatmıştım.

kardesım devre semasını bızımlede paylasabılırmısın.

[email protected]

Adam endüksiyon bobinini ile 12 volt arasına iki kabloyu bağlamak için bile oto elektrikçisine gitmiş.Arkadaşlar kimden ne şeması bekliyorsunuz???

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri