bosch wmv 1610 çasmaşır makinesi elektronik kart arızası

talebe34

Üye
ustalarım bosch wmv 1610 çamaşır makinesi hiç çalışmıyordu. beyin üzerindeki kabloları oynatınca çalıştı ancak bu seferde suyu boşaltma yapmadı. beyinin içini açtık kontaklarda sıkıntı yoktu yine de kararmış kontakları temizledim ve bazılarını değiştirdim sonra makineye taktım ve start verince suyu almaya başlayınca hız kontrol elektronik kartının "co" yazan devre yolu ve direncini patlatıyor. elektronik kartı sökünce makine normal su almaya devam ediyor ve duruyor. neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ustalarım bosch wmv 1610 çamaşır makinesi hiç çalışmıyordu. beyin üzerindeki kabloları oynatınca çalıştı ancak bu seferde suyu boşaltma yapmadı. beyinin içini açtık kontaklarda sıkıntı yoktu yine de kararmış kontakları temizledim ve bazılarını değiştirdim sonra makineye taktım ve start verince suyu almaya başlayınca hız kontrol elektronik kartının "co" yazan devre yolu ve direncini patlatıyor. elektronik kartı sökünce makine normal su almaya devam ediyor ve duruyor. neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba.Bence beynin bu iç kontaklarını temizlemekle çok da hatalı davranmışsınız bunu öncelikle belirteyim size.Elektronik devre kartınızın tümüyle elden çıkması da böyle bir durumda yine söz konusu olabilirdi.Belirli bir bölgede,içinde istenmeyen bir kontak bağlantısından (Bakım sırasında bazı kontaklar esneyip,bükülmüş olabilir,çünkü bunlar çok hassas ve incedirler) istenmeyen bir köprüden dolayı bu sorun oluşuyor görüldüğü kadarıyla.Elektronik devre kartını bence daha fazla riske atmadan (Yine içini açıp tamir etmeye çalışmak,hata olur,yine başka farklı riskli bağlantılara veya kartın tümden yanmasına da belki bir sebebiyet verebilir.) sıfır ve orijinal olan Bosch makinesinin tipi ve modeline uygun olanın satın alınıp takılması da gereklidir.

Aslında siz müdahele sınırını bu durumda biraz fazlaca da aşmışsınız,makinenizdeki bazı kısımlarda olan bir çalışmazlık,tutukluluk durumunda da,yalnızca tüm kablo tutucularını,kablo pabuçlarını iyice gözden geçiririp de sıkıştırmanız,gevşek görünenleri de çıkarıp karga burunla sıkıp boşluklarını alarak kapatarak,beyin bağlantılarının çok sıkı olarak yeniden oluşturulmasını sadece sağlamalıydınız.Neyse olan olmuş bir kere diyelim,sıfırını alıp da kazasız belasız yerine takabilmek,elektronik devre kartının bozulmaması,makinenin de hiç riske girmemesi bakımından çok önemlidir.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri