Bosch WGA141X0TR Serie 4 A+++ 9 kg Kazan tipi

canerten

Paylaşımcı üye
Merhaba,
Elimdeki çamaşır makinesinin artık süresinin dolması sebebiyle yeni bir çamaşır makinesi alacağım. Fakat hangi makinayı alırsam alayım rulmanlarının 3 sene sonra bozulacağını bildiğinden ayrılabilir kazan olmasını, birleşik compact kazan olmamasını istiyorum.
Bu sebeple eleyerek az zorun çıkardığını gördüğüm

Bosch WGA141X0TR Serie 4 A+++ 9 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesinin kazanının hangi tip olduğu hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?

maalesef vestel-regal 8-9 luk hariç diğer bütün markalar hemen hemen pres kazan..

bosch-profilo-siemens hepsi içinde geçerli bu.

Merhaba,
Elimdeki çamaşır makinesinin artık süresinin dolması sebebiyle yeni bir çamaşır makinesi alacağım. Fakat hangi makinayı alırsam alayım rulmanlarının 3 sene sonra bozulacağını bildiğinden ayrılabilir kazan olmasını, birleşik compact kazan olmamasını istiyorum.
Bu sebeple eleyerek az zorun çıkardığını gördüğüm

Bosch WGA141X0TR Serie 4 A+++ 9 kg 1000 Devir Çamaşır Makinesinin kazanının hangi tip olduğu hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim?
Ustadım; 3 yılda rulman değişimi için, makina hergün mü çalışıyor ? Pek duymadığım bir arıza çeşidi.

Hemen hemen her gün veya 2 günde bir çalışıyor. 6 kişilik genç aile olunca böyle. Bir de tabi kadınlar kullanmayı bilmiyor fazla yük vs. Onu geçtim bizimki gibi her gün çalıştırmayanların dahi 4 senede makine seslerinin evlerinde dışarı çıktığı duyuluyor zaten.

Malum rulman bozulduğundada servis kazan bile değişmekle uğraşmıyor. 750 olsan kana 1.500 TL diyor. Sonra devamında "abi sen yeni makina al en iyisi" diye akıl verip ekliyor..:)

Haliyle mümkünse rulmanı değişebilen bir şey alırsam eskisi gibi tamir eder devam ederim.

Bu rulman işi vazgeçirdi beni yine. En iyisi yine ben rulmanları yenileyeyim. Diğer kısımlarda şase, elektroik vs sorunu yok zaten.

Samsung 7kg WF6700N1V makinem.

1.RULMAN 6205 RZ
2.RULMAN 6206 RZ

KEÇE ( FEKO D35 35x65,55x10/12 )

Parçalar böyleydi. Fakat RZ olarak rulmanları bulamıyor. Yani bir tarafı kauçuk, diğer tarafı demir kapak. İki tarafı kauçuk mu alacayım yoksa iki tarafı sac mı?

Son düzenleme:
Hazır konu açılmışken şu makinanın rulman modelini sormak isterim.

Electrolux ewf 1010

Bu makinanın rulman ve keçe numaralarını bileniniz var mı? Ulaşamadım internette.

Bu rulman işi vazgeçirdi beni yine. En iyisi yine ben rulmanları yenileyeyim. Diğer kısımlarda şase, elektroik vs sorunu yok zaten.

Samsung 7kg WF6700N1V makinem.

1.RULMAN 6205 RZ
2.RULMAN 6206 RZ

KEÇE ( FEKO D35 35x65,55x10/12 )

Parçalar böyleydi. Fakat RZ olarak rulmanları bulamıyor. Yani bir tarafı kauçuk, diğer tarafı demir kapak. İki tarafı kauçuk mu alacayım yoksa iki tarafı sac mı?
bu modelde iş keçede bitiyor. piyasada orjinal keçe yok maalesef.servisten temin etsenizde bir keçeye 70-80 lira isterler.

sakın 35*65*10 olanını almayın.yarım milimden birşey olmaz demeyin 2-3 aya kalmaz keçe yanakları yanıyor.

Feko’nun keçesini 65-55 diye aldım. Ama üzerine bakmadım. Bi kontrol edeyim.

Rulmanlar geldi. Kaliteli olsun diye skf 6205 rulman sipariş etmiştim. Fakat satıcı skf 6204/c3 göndermiş. Yani normelden daha fazla radyal boşluklu... Sizce bunu iade edip normal ORS ruman mı sipariş edeyim. Yoksa C3 olarak fazla boşluklu olsada dorun çıkarmaz mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri