BOSCH VMW 6950 Çamaşır makinesi

natalius

Üye
Arkadaşlar yaklaşık 20 yıllık Bosch VMW 6950 modeli Çamaşır Makinemin düğmelerinin bulunduğu "KONTROL PANELİ"ni (resmi ektedir) fabrika servisi hariç (çok yüksek fiyat söylüyorlar) bulabileceğim bir yer varmıdır?Yardım ve ilginiz için şimdiden sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 22092009053.jpg
    22092009053.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 74
Bu makinanın hangi dügmesi gerekli ?
gerekli olanını cıkarın fotarafınıda siteye ekleyin size göndereyim.

Bu makinanın hangi dügmesi gerekli ?
gerekli olanını cıkarın fotarafınıda siteye ekleyin size göndereyim.

Değerli alfa romeo ve bakımcıı ilginiz için çok teşekkür ederim.Düğmeler ile ilgili bir sıkıntım yok onlar şimdilik sağlam.Bana yukarıda ilk eklediğim resimde gördüğünüz panelin tamamı lazım.Zira fotoğrafta belli değil ama panelin 5-6 yerinden büyükçe kırığı var , ben yapıştırarak idare ediyordum.Birde en sağdaki " PROGRAM DÜĞMESİ" nin bağlı olduğu üzerinde yazılar olan "ayarlama diski" (fotoğrafını ekledim) lazım.Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 23092009072.jpg
    23092009072.jpg
    11 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar yaklaşık 20 yıllık Bosch VMW 6950 modeli Çamaşır Makinemin düğmelerinin bulunduğu "KONTROL PANELİ"ni (resmi ektedir) fabrika servisi hariç (çok yüksek fiyat söylüyorlar) bulabileceğim bir yer varmıdır?Yardım ve ilginiz için şimdiden sonsuz teşekkürler.

Bu parçayı temin etmeniz biraz zor edersenizde dediğiniz gibi Yüksek fiyatı gözden çıkartacaksınız. Nadir bulunan şeyler her zmn değerlidir unutmayın. Üreticiler 10 yıl yedek parça garantisi verir. 10 yıldan sonra üretimi durdurulur. Bu parçayı üretim sonundan bu zamana kadar bı 10 yıl daha saklayan bi firma varmıdır hiç sanmıyorum.

elinizdeki makina arcelik 2200 ün tam kurutmalı tipidir 79-84 arası almanyada üretilmiştir öncerceve kısmı şu an alimde olmamakla beraber düğmeleri mevcuttur .program skalası (2.resminiz )2200 arçelikle aynıdır programlarda aynı konuma denk gelmektedir.ben izmirdeyim bulundugunuz şehri bildirin yardımcı oldurayım

Değerli alfa romeo açıklamalarınızdan anladığım kadarı ile aradığım çerçeveyi (benim için acil ve önemli olan bu) "ARÇELİK" yetkili servislerine sormam da yarar var.Ben İstanbuldayım.

Sizin makinanız tam kurutmalı arcelık bu modellerin tam kurutmalılarını üretmedi yani ön göstergede kurutma taymırının yeri yok kurutmayı kullanmıyorsanız 2200 arcelik- beko ürünlerinin birinin ön panelini tarlabaşında alt gecit ve cevresinde ,vatan cad girişinde tranvay son duragının hemen arkasında kıran tiç te bulabilirsin.

Değerli arkadaşlar yaklaşık 20 yıldır hiç ama hiç sorunsuz kullandığımız çamaşır makinemiz bugün arızalandı.Arızası da şu : açma kapama düğmesini çeviriyorum, kırmızı uyarı ışığı yanıyor (ama altındaki sarı ikaz ışığı yanmıyor) ama makine bir türlü çalışmaya başlamıyor (su almıyor, bırakın suyu en ufak bir tık sesii bile yok).Ben üst kapağı söküp baktım, yanık kablo, paslı pabuç falan yok herşey çok temiz.Resmide ekledim.
Bu arıza hangi parçadan kaynaklanıyor olabilir.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Kapı kilidiniz arızalı kilitlemiyor .
20 yıllık olması bazı parçalarının kontrol edilme zamanını geldigini makinanızın iyi bir kontrolden geçirilip aşınan, yıpranan parçaların degişim zamanı geldigini uyarıyor .
Muhtemelen deterjan kutunuz da su kaçırıyor sökülüp temizlenmesi gerekli diye düşünüyorum.
Motor kömürlerinizinde tamamen bitmiş olması da gerekiyor.
Rulmanlarınız da ses yapıyor diye düşünüyorum.
İşin ehli iyi bir tamirciye ihtiyacınız olacak

Eklediginizi yazdıgınız resmi göremiyoruz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Geri