Bosch CCTV Siıstemi Önemli Sorun Yardım!

tacin

Üye
büyük bir projemizde bosch cctv box kamera.4ch ıp tabanlı videojetler ve videoanaliz sistemli bir projeyı devreye aldık.yaklasık 80 kamera var 40 adette videojet.ancak söyle bir sorunumuz var kameralardan inanılmaz derecede net ve temiz bir görüntü alınmaktadır ama bir süre sonra görüntülerde titreme meydana gelmekte kameraların enerjisini kesip verdiğimde düzelmekte ancak birsüre sonra tekrar aynı sorun devam etmektedir.sorunu bosch türkiye ile çözemedim.kameralar 220volt tüm sistem ups hattından beslenmektedir.sorunun topraklama yada sase alma gibi bir sebebten olmadıgına %100 eminim deneme amaclı en yakın kameranın kablosu tekrar cekildi ama sorun bir türlü giderilemedi.dvr kısmında izalatör takmayı dahi denedim,kablo olarak rg6 karbon kablo kullanıldı enerjileri 3x2.5 kablo ile gönderildi.profosyonel arkadasların görüşlerini bekliyorum...

arkadaşım usp hattıyla kameranın sınyal kablosu aynı yerlerdenmi geçmekte eyer mecburen aynı yerden geciyorsa ekranda bu sarsıntı zamanla görünür. bubun için yapılması gerken yada denenmesi gerken sınyal kablosu içi alemınyum folyolu kablolar var onlardan kulanmanı tavsive edebilirim yada bir deneme yapmanı tavsiya ederim çünkü bizim başımızada aynı şekilde gelmişti bizde böle işin içinden çıktık ama önce yakın bir kamerradan deneme hattı çekmeni tavsiye ediyorum. KOLAY GELSIN

3*2.5 kablo amperi emer diye düşünüyorum .ben elektriği 3*2.5 ve 3*1.5 la ilettiğim yerlerde verim alamadım.yerine 0.75 kablo kullandım adaptörüde biraz daha yüksek amperli adaptör kullandım.bu konuda ileri derecede uzmanlıgım yok ama bence 3*2.5 yerine baska kablo ile dene mesafe yakınsa cat 5 kablo bile olabilir.enerjiyi kesip tekrar verince düzeliyor dediğine göre bence adaptör yada beslemeyi sağladıgın kablolardan bu sorun.kolay gelsn

video balun sistemi ile sorunu çözebilirsin tayamacctv ile irtibata geç...
büyük bir projemizde bosch cctv box kamera.4ch ıp tabanlı videojetler ve videoanaliz sistemli bir projeyı devreye aldık.yaklasık 80 kamera var 40 adette videojet.ancak söyle bir sorunumuz var kameralardan inanılmaz derecede net ve temiz bir görüntü alınmaktadır ama bir süre sonra görüntülerde titreme meydana gelmekte kameraların enerjisini kesip verdiğimde düzelmekte ancak birsüre sonra tekrar aynı sorun devam etmektedir.sorunu bosch türkiye ile çözemedim.kameralar 220volt tüm sistem ups hattından beslenmektedir.sorunun topraklama yada sase alma gibi bir sebebten olmadıgına 0 eminim deneme amaclı en yakın kameranın kablosu tekrar cekildi ama sorun bir türlü giderilemedi.dvr kısmında izalatör takmayı dahi denedim,kablo olarak rg6 karbon kablo kullanıldı enerjileri 3x2.5 kablo ile gönderildi.profosyonel arkadasların görüşlerini bekliyorum...

Arkadasım bu sistemleri bizde yapmaktayız bahsettiğn soruna inan ilkbasta bizde çözüm bulamadık.kronik.tayamadan bahadır bey ile temasa geç balun sistemi sorunu çözüyor ancak bosch sistemlerin videojetlerinde bu sistemi ayarlaması biraz ugrastırıcı videojetlerin giris voltaj seviyelerini ayarlaması biraz dert zaten bahsettiğin sorunda bundan kaynaklanıyor.video sinyallerinin bir miktar azalması bu sorunu yasatıyor bir miktar daha düsünce pencerede bosch yazısı olusuyor...

Bahadır bey bu arada selamlar :) kazım

iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri