Bosch şarjlı süpürge aküyle performans sağlanabilir mi ?

VolkanR10

Üye
Merhaba arkadaşlar , elime bir tane Bosch marka şarjlı süpürge geçti. arızalı diye atılıyordu ben de bu tarz şeyleri kurcalamayi sevdiğim için söktüm motoru ve elektrik aksamı kontrol ettim çalışıyordu sorun pillerde içinde farklı pil grubu var sonra bu pil grubundan almayı düşündüm çok pahalı sanırım bu yüzden atıyorlar aklıma soyle bir fikir geldi küçük 12 vol 1.3 amper akülerden alsam taksam performans açısından iş görür mü birinden ödünç akü alıp test ettim çalışıyor pillerin üzerinde 14.4 volt yazıyor görüşlerini ve farklı fikirlerinizi de bekliyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190509-125648.png
    Screenshot_20190509-125648.png
    308.5 KB · Görüntüleme: 7
15v 1000mA adaptör ile şebekeden direkt kullanabilirsin, 12v 7Ah kuru akü tabir edilen akülerle kullanabilirsin. Bir adaptörle çakmaktan enerji alıp araç içinde kullanabilirsin.

bataryapil diye bir site var incele orada aradığını bulursun
Eyvallah alternatif olarak inceleyecegim teşekkürler
15v 1000mA adaptör ile şebekeden direkt kullanabilirsin, 12v 7Ah kuru akü tabir edilen akülerle kullanabilirsin. Bir adaptörle çakmaktan enerji alıp araç içinde kullanabilirsin.
üzerinde ki pil ile olan ayni gücü sağlar mı 5 10 dakika da biter şarjı diyorsan direk şebekeden kullanayim masraf etmimn birde ben 12 v 1.3 amper aküyle denedim çalıştı onu tavsiye etmiyorsun sanırım 7 amper mi olsun diyorsun

Eyvallah alternatif olarak inceleyecegim teşekkürler

üzerinde ki pil ile olan ayni gücü sağlar mı 5 10 dakika da biter şarjı diyorsan direk şebekeden kullanayim masraf etmimn birde ben 12 v 1.3 amper aküyle denedim çalıştı onu tavsiye etmiyorsun sanırım 7 amper mi olsun diyorsun

Ben Ah değeri yüksek olursa daha uzun süre hizmet eder diye düşündüm ama şarj olayını unuttum eski batarya 14,4v ise şarj gerilimi 18v falan olmalı bu elindeki 12v 1,3Ah aküye zarar verir. En temizi adaptörle şebekeden direkt kullanmak bence. Kabloyu uzunca tutarsın Akü derdi yok şarj derdi yok.

12 volt 10 - 15 amperlik led adaptörünü ayarını en sonuna getirerek 2.5 mm2 lik kablo ile kullanabilirsiniz.
Aslında Teknik olarak 12v çıkışı yerine 220v besleme uzatılmalı. Adaptör veya devresi süpürge içine konulmalı.
Güvenlik açısından bakarsak ta 12v çıkış uzatılmalı.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri