BMS kart çıkış vermiyor

kadir53350

Üye
merhaba resimdeki sarjlı matkap bataryası ne yaptrsam mosfetler çıkış vermiyor mosfetleri ölçtüm ikiside sağlam sizebaşka ne olabilir yada kart kendini kitlemiş açmanın bi yöntemi varmıdır sizce

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-03-03 at 00.33.06.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-03 at 00.33.06.jpeg
    81.2 KB · Görüntüleme: 55
merhaba resimdeki sarjlı matkap bataryası ne yaptrsam mosfetler çıkış vermiyor mosfetleri ölçtüm ikiside sağlam sizebaşka ne olabilir yada kart kendini kitlemiş açmanın bi yöntemi varmıdır sizce

Pil hucre gerilimleri tek tek nedir? Ölçüp yazabilir misiniz?

Sırasıyla 3-6-10-14 volt

1 üzerindeki çok bacaklı entegre kontrolcuyu kontrol edin. Datasheetinden besleme bacaklarına gerilim geliyormu bakin.

2 gerilim tamam ise mosfetlerin gate bacaklarına giden hat üzerindeki direncleri kontrol edin.

3 mosfetlerin gate bacaklarinda gerilim olması lazim gerilimleri ölçün

4 yukarıda batarya sicaklik sensoru var. Onun sağlamlık kontrolünü yapın.

Aldığınız ölçümleri ve bilgileri yukarıdaki sıra ile yazarsanız yorumlamaya devam edebiliriz.

Öncelikle sorunu çözdüm dediğiniz işlemleri ölçdüğümde entegrede volaj var mosfetlerin gate uçlarında voltaj yoktu sensörde sağlam sonradan pillerin tek tek ölçdüğümde bir tane pilin 1 volta düştüğünü gördüm geçici bir yöntem olarak şokladım 3.5 e çıkardım mosfetler çıkış verdi sorun çözüldü. ama pil büyük ihtimal değiştiriccem şarj tutmuyor çıkışına led bağladığımda 5 dkka yanıp sonra kapatıyor kendini sonra tekrar sarj ediyorum çalışıyor pil bitik güzel cevaplarınız ve yol kat edmemi sağladığınız için teşekkürler.:).

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri