Birkaç ufak sorun

akg

Katılımcı Üye
Arkadaşlar benim makinaya bağlı bilgisayar epeyi eskiydi p3 128 mb ram sonunda pes etti, şimdi p4 2 gb ramli bir bilgisayar aldım mach3 3.043 ile sorun yaşadığım için ( belli bir satırdan sonra kaydırıyordu) 2.42 kurdum fakat şimdide şöyle sorunlar var
1. yön tuşlarıyla ilerleme yapamıyorum ancak shift ile birlikte basınca hareket ediyor syshem hotkeys e baktım sorun yok ekran klavyesinde de durum aynı
2. mdi ekranından giriş yaptığımda hareket etmiyor
3. makina yay çizerken veya daire kesik kesik çalışıyor düz ilerlerken sorun yok
4. birde spendle a uç takarken somunu çokmu sıkmalıyız uç salınım yapıyor, düzleyene kadar epeyi uğraştırıyor spendle ın ucu bozulmasın diyede aşırı sıkmıyorum belki somundandır diye yeni bir somun siparişi verdim daha gelmedi

3. Setting sekmesinde CV distance ve CV feedrate ayarları var onları aktif edip(yada birini aktif ediyordulk) 1 değerinde olanı 180 yapınca düzeliyordu sankim. Şuan tam hatırlayamadım.

4. Spindle nedir abi hertz arel falan mı yoksa taşlama motoru mu ?

Spindle Hertz er20

Bilgisayar dizüstü mü? Kontrol kartı AKZ250 miydi?

muhtemelen kapak sorunludur. ya da er pens de sorun da olabilir ama düşük ihtimal.
siz yeni bir kapak alın bence sıkma somunu yani.
daha önce somun bende de salınım hatası yapmıştı. eroğlu hassas takım tutucu yerinden pens kapağı almıştım çok kaliteli ürünleri var. balansı alınmış güzel ürün

İlginç. Eski bilgisayardaki Mach3 klasörünü olduğu gibi alınca aynı şekilde çalışması gerekirdi. Sen böyle mi yaptın yoksa sıfırdan mı kurdun?

yeni kurdum ama xml dosyası eski kullandığım hatta bir iki defa kaldırıp kurdum ama olmadı acaba eski profil dosyam versiyon farkından dolayı mı yaptı diye bugün yeni profil oluşturup deneyeceğim bakalım

Forum istatistikleri

Konular
128,493
Kullanıcılar
450,476
Son üye
brksn

Yeni konular

Geri