biri bizimle kafa buluyor

Klavyeah

Üye
biri bizimle kafa buluyor :mad: :mad:

aralık 2000, hürriyet.
işsizlik geriledi, yüzde 5.6‘ya düştü.

ekim 2001, ntv.
işsizlik geriledi, yüzde 8.5‘e düştü.

aralık 2002, takvim.
işsizlik geriledi, yüzde 9‘a düştü.

eylül 2004, milliyet.
işsizlik geriledi, yüzde 9.3‘e düştü.

mayıs 2005, vatan.
işsizlik geriledi, yüzde 9.5‘e düştü.

temmuz 2005, radikal.
işsizlik geriledi, yüzde 10‘a düştü.

aralık 2005, zaman.
işsizlik geriledi, yüzde 10.3‘e düştü.

aralık 2006, sabah.
işsizlik geriledi, yüzde 10.4‘e düştü.

mart 2007, referans.
işsizlik geriledi, yüzde 10.5‘e düştü.

nisan 2007, yeni şafak.
işsizlik geriledi, yüzde 11‘e düştü.

ve…

mayıs 2007, cnntürk.
işsizlik geriledi, yüzde 11.4‘e düştü.

Ona bakarsanız borsada düştü ,ihracatta arttı ,enflasyonda düştü ,her alanda ekonomi patlama yaşadı.Peki arkadaşlar bizim alım gücümüz değişti mi? Kaçımız kiraya çalışmıyoruz ,kaçımızın maaşından bir sonraki maaşa para artıyor ,kaçımız doğru dürüst beslenebiliyoruz.Kaçımızın aklına çocuklarının okulu ,askerliği ,evliliği yada geleceği gelince içimiz kararmıyor.Emperyalizmin kurallarına göre ekonomi gerçekten güzel gidiyor ,çünki zenginler daha da zengin oluyor ve emperyalizmin borozanı medya hep onların yardakçılığını yapıyor.Bakın gazetelerin ekonomi haberlerine memleket tozpembe sanırsınız.Bilmem ne holdingin 2007 büyüme oranı %11 arttı ,ulan şerefsiz memurun maaşı yüzde kaç arttı yazsana ,bu sene kiraya ne kadar zam yapıldı yazsana.
Neyse arkadaşlar kusura bakmayın kaybettim kendimi.Bu memleketi seven bir vatandaş olarak içim kaldırmıyor artık ondan maazur görün lütfen.Yaramı deştin Klavyeah kardeşim.Bu tür konular gerçekten önemli ,güzel bir tesbiti buraya taşımışsın.Eyvallah dostum.Selamlar ,saygılar.

referans-------> sabah gazetesi
yazar----------->yılmaz özdil

evet düşmüş ???

ekonomist değilim ama görünen köy kılavuz istemez..Ekonomimiz hiçte iç açıcı değil hatta çok kötü..Dış borç 180 milyar dolardan 500 milyar dolara yaklaşmış..Cari açık cumhuriyet tarihinin en fazla açığını verdi..TL gerektiğinden fazla değerlendi ve bu yüzden ithalat artışı ihracat artışına göre patlama yaptı..Bunlar hep bana sanki birileri bizi kandırıyormuş gibi fikrine kapılmama yolaçıyor..Allahtan hayırlısı artık ne diyelim..

Doğalgazlı eve taş kömürü yapanlar bunlar işte.Evet bursada bu olay oldu.Adamlar sadece bizi inandırmıyor aynı zamanda kendileride inanıyor ii bişeler yaptıklarına.HEEE bu arada Ülkemizin düzelmesi için ne yaptıkta böle homurdanıyoruz demek de geliyor içimden.Çaba gösteren varmı? Yok

taş kömürü yardımı yapanlar dicektim.özür.sinirden heralde

valla ne desem bilemem allah sonunu hayır etsin gidiş iyi gidiş değil

bunun grafiğini çizemem ters düşüyo biraz( ;D ;D ;D)

evet picacu arkadaşıma katılıyorum bazı şeyler söylenmiyor ters düşer yani o yüzden bende yazmıyorum fazla :)

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri