BIOS hakkında

athenamsx

Üye
BIOS güncellemesi varmış sizce yüklemeli miyim?
Yoksa çok önemli bir güncelleme değil mi? Laptop' ın kendi sitesinde "optimize sistem performansı" yazıyor ama doğru mu bilemedim.

Laptop: Asus E502SA
İşletim sistemi: Win10 64Bit Home
Fotoğraf:

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleme:
merhaba

bios işlerini sakat işler görüyorum .
optimize sistem performansı size kazandıracağı yarar .
bu durumun size kar ve zarar durum hesabı ?

diğer risk çalışan sistem var
veya
tabiki karar sizin ? kazanç ne olacak .

bir musluk var borudan su geçişi az ikinci musluk takmak .
yararı iki kişinin su doldurması , dolum süresi zamanı aynı
veya ikinci musluğu takarken su borusu patlatmak .

https://forum.donanimhaber.com/bios-nedir-ve-ayarlari--6870339

uzun yazı ( üst link )

son cümlesi

NOT: Eğer AGP 4X destekli bir ekran kartına sahip değilseniz, yaptığınız işlemler stabilite bozukluklarına neden olabilir. Dolayısıyla NVMax programı ile ilgili bölümlerden işaretleri kaldırın.
alıntıdır...

kolay gelsin . sağlıcakla kalın .

Biosda bir ariza soz konusu degilse hic bulasmayin derim, riskli bir istir cokerse toplamasi zor olur heleki boyle bir zamanda. Butun forumlar coken bios konulariyla dolu.

Biosda bir ariza soz konusu degilse hic bulasmayin derim, riskli bir istir cokerse toplamasi zor olur heleki boyle bir zamanda. Butun forumlar coken bios konulariyla dolu.
Aman kalsın o zaman. Riskli diye biliyordum ama hadi biraz kasması azalır belki diye sorayım dedim. Teşekkür ederim.

Yapmayın arkadaşlar...

Güncelle arkadaşım. Bunun için Asus'un kendi programı var..Yanlış dosya yükleme ihtimalin yok çünkü kabul etmiyor (Winflash)

Bios yükleme programı sürücüler kısmında BİOS-utulites diye geçiyor.Bios dosyası zaten ikinci sırada.

Hatta konuyu biraz hakimsen Easyflah'la direkt Bios arayüzü üzerinden bile güncellersin ama gerek yok. Bilgisayarın sürücü sayfasındab Winflash'ı ve Yüklenecek bios dosyasını indir yeter.

Bios güncellemeleri Bilgisayar performansını ve güvenliğini direkt etkileyen programlardır.Hatta sizi bazen kronik arızalardan korur yada kurtarır.

Yapmayın arkadaşlar...

Güncelle arkadaşım. Bunun için Asus'un kendi programı var..Yanlış dosya yükleme ihtimalin yok çünkü kabul etmiyor (Winflash)

Hatta konuyu biraz hakimsen Easyflah'la direkt Bios arayüzü üzerinden bile güncellersin ama gerek yok. Bilgisayarın sürücü sayfasındab Winflash'ı ve Yüklenecek bios dosyasını indir yeter.

Bios güncellemeleri Bilgisayar performansını ve güvenliğini direkt etkileyen programlardır.Hatta sizi bazen kronik arızalardan korur yada kurtarır.
Daha önce hiç güncellemedim bios' u hakim değilim ama inceleyeceğim ardından başlarım eğer çok sorun olursa tanıdığa yollarım artık.

1: Pili en az %50 şarj et...

2: Sürücüler kısmından işletim sistemini seç ve oradan da Bios dosyasını ve Bios aracını indir.

3:Bios aracını bilgisayar kur.

4: Kurulan programı çalıştır ve programa indirdiğin bios dosyasını göster.

5:her şey tamam olunca bilgisayar kendini kapatacaktır .Sonra üzerindeki Eski Bios'u siler sonra da yenisini yükler.

6:işlem bitince bilgisayarı tekrar açacaksın.

Yaklaşık 1-2 dakika sürer bütün işlem.

Tamamdır. Teşekkürler Sn. @Ar-kur-Tek

Son düzenleme:
bios çokse bile tekrar teknik servislerde bios yazılır. korkmayın arkadaşlar korktukça bir işi yapamazsınız. üstüne gidin...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri