binalardaki otomatik lamba sistemleri

xalo21

Üye
arkaşlar mrb. binalardaki otomatik lamba sistemlerini zamanlama rolesi kullanrak tasarlamam lazım. nasıl çalıştığı hakkında ve devresini tasarlamamda yardımcı olabilirmisiniz????

astronomik zaman rölesi tavsiye ederim. piyasada hazır satılıyor. Tek yapmanız aydınlatma sisteminizi kontaktöre bağlamanız ve kontaktörün bobin uçlarınıda astronomik zaman rölesine bağlamanız. Şu saatlerde devreye gir şu saatlerde devreden çık yada şu gün çalışma şu günler çalış şeklinde rölenizi set edebilirsiniz.

arkdaşım valla bu benim ödevim yaparsam bir kaç puan falz alacam finalde. zaman rolesi ile yap dedi hoca. hani binada lambayı açarsın lamba ne kadar açık kalır sonra kapanır gibisinden..

arkdaşım valla bu benim ödevim yaparsam bir kaç puan falz alacam finalde. zaman rolesi ile yap dedi hoca. hani binada lambayı açarsın lamba ne kadar açık kalır sonra kapanır gibisinden..

-tetiklediginde röle çekecek, belirlenen süre sonunda bırakacak zamanlama devresi tasarlaman gerekir,

bu konuda bana kaynak yada link önerebilirmisiniz

555 li farklı bir kaç devre buldum çalıştırdım. opampla ilgil bir devre var protesuta çizdim çalışmadı.

sn xalo21,
çizim devresinde simülasyon için active röle kullanmalısın.............

tamam dostum çok teşekkür ederim, saolasın

astronomik zaman rölesi tavsiye ederim. piyasada hazır satılıyor. Tek yapmanız aydınlatma sisteminizi kontaktöre bağlamanız ve kontaktörün bobin uçlarınıda astronomik zaman rölesine bağlamanız. Şu saatlerde devreye gir şu saatlerde devreden çık yada şu gün çalışma şu günler çalış şeklinde rölenizi set edebilirsiniz.

kardeşim bahsettiğin bu röleyi senelik programlayabiliyormuyuz

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri