biçerdöver dane deposu için sensör

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
merhaba arkadaşlar.!

çiftlikde kullandığımız new holland clayson 8070 1981 model biçerdöverimiz var bu makinanın üzerinde dane deposu 5 ton civarında bu deponun dolmasına yakın bir tepe lambası yanması için kapasitif sensör kullandım ancak kapasitif sensör titreşimden ,tozdan çabuk arızalandı bu depo da nasıl bir sensör kullanmalıyım ?

birde claas lexion 640 model biçerdöverimiz var onun dane deposu 8 ton ondan bakarak bu sensörü bağlamıştım ancak çokda başarılı olmadı.

Ultrasonik kullanılır diye biliyorum bir de bunu deneyin

Ultrasonik kullanılır diye biliyorum bir de bunu deneyin

Aynen ayrıca maihak sensörlere bir bakın o tipdeki sensörlerin en güzelini onlar yapıyor. Sanırım şimdilerde başka bir firmaya satıldı. Ben 1965 model üretim hattında görmüştüm(tamir etmiştim).

Edit: Senkron motor sonsuz bir mili çevirir. Milin üzerinde kelebek şeklinde bir materyal üzerine nesne geldiğinde kontak açıyordu.(Kontaklar motora bağlıdır.)

schneider osisense xx m18 ultrasonik sensör kullandım 50cm algılma mesafeli şimdilik çalışıyor

Önceki mesajda aklıma gelip de yazmadığım not, ultrasonic olması sebebi ile çalışma esnasında titreşimle üzerindeki tozları atar düşürür.

seagate arkadaşın bahsetmiş olduğu Çimento silolarında kullanılan motorlu seviye sensörlerini incelemenizi tavsiye ederim

pqrfc.jpg
pqrfx.jpg

arkadaşım ... git şöyle ucuz yollu bir leptop al... aküyle besle onuda usbden de bir kamera çıkart arkaya ayarla sensör senin gözlerin olsun titreşimden filan da bozulmaz on numara olur. :):): denenmiştir

**<<bahdiyarusta>>**

arkadaşım ... git şöyle ucuz yollu bir leptop al... aküyle besle onuda usbden de bir kamera çıkart arkaya ayarla sensör senin gözlerin olsun titreşimden filan da bozulmaz on numara olur. :):): denenmiştir
**<<bahdiyarusta>>**

öneriniz için teşekkürler ancak;

laptop olmaz orda(onla uğraşıcam diye operatör önüne bakmaz) öyle yapıncaya kadar kameralı sistem yapılcaksa bir tane 7" ekran av girişli , ccd küçük kamera bağlarım ama asıl amac o değil

amacımız ileride bekleyen traktör veya kamyona haber vermek deponun dolmasına yakın yanına yanaşır ve dolmadan depoyu boşaltmak

sayın arkadaşlarım çok saçma gibi gelecek ama aracın deposuna şamandıra takılsa, şamandıranın arkasına da swic anahtar takılsa bir nevi seviye tespit flatörü gibi. araç deposu doldukça şamandıranın hava balonu yukarı kalkıp istenilen mesafede ışığı veya ikaz sistemini çalıştırsa olmaz mı acep.

sayın arkadaşlarım çok saçma gibi gelecek ama aracın deposuna şamandıra takılsa, şamandıranın arkasına da swic anahtar takılsa bir nevi seviye tespit flatörü gibi. araç deposu doldukça şamandıranın hava balonu yukarı kalkıp istenilen mesafede ışığı veya ikaz sistemini çalıştırsa olmaz mı acep.

Samanın kaldırma kuvvetini mi buldunuz? :D

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri