beyaz eşyaların ankastre mutfağa uyumu

haltın

Üye
Sayın arkadaşlarım elimde daha iki senelik Arçelik fırın ve Beko bulaşık makinesi var. Mutfak dolaplarını yenilemek istedim ve acaba yenilemişken ankastremi yapsam diyorum ancak daha iki senelik beyaz eşyalar bu ankastre mutfağa uymuyor.
Siz değerli arkadaşlara sorum bu konuda fikir vermeniz ben beyaz eşyalarımı kullanmak istiyorum çünkü daha çok yeniler.
İnternetteki araştırmalarıma göre
Beko bulaşık makinelerinin kapakları çıkarılıp ankastreye dönüştürülebiliyormuş.
Arçelik fırının ise üstteki ocak kısmı sökülüp iptal edilemezmi?

Ben mutfak tezgahını bölmek istemiyorum o nedenle fırının ocak kısmı iptal edilemezmi diye sordum.

Arkadaşlar servislerde çalışanlar varsa bilgi verirse çok makbule geçecek

ilerde bu beyaz eşyalarını değiştirmek için prolem yaşayabilirsin

bu sefer mutfağını değiştirmek gerekecek. bence yensisni almal veya klasik sisteme göre mutfak yaptırmak çok daha mantıklı

sonuçta bu işi evin patronu yani hanımın bilir. son sözü sen söyler "olur karıcığım" dersin

sayın arkadaşlarım elimde daha iki senelik arçelik fırın ve beko bulaşık makinesi var. Mutfak dolaplarını yenilemek istedim ve acaba yenilemişken ankastremi yapsam diyorum ancak daha iki senelik beyaz eşyalar bu ankastre mutfağa uymuyor.
Siz değerli arkadaşlara sorum bu konuda fikir vermeniz ben beyaz eşyalarımı kullanmak istiyorum çünkü daha çok yeniler.
Internetteki araştırmalarıma göre
beko bulaşık makinelerinin kapakları çıkarılıp ankastreye dönüştürülebiliyormuş.
Arçelik fırının ise üstteki ocak kısmı sökülüp iptal edilemezmi?

Ben mutfak tezgahını bölmek istemiyorum o nedenle fırının ocak kısmı iptal edilemezmi diye sordum.

fırının ocak kısmından ayrılır ama o şekilde ne fırını nede ocağı kullanabilirsin
mini fırın ve set üstü ocak alman gerekiyor. Illa ayrı olsun diyorsan
ayrıca ankastre (ınox) ürünlerin temizliği zor ve biraz masraflı

Bulaşık makinesinin modelini bilmiyorum ama ankastreye çevirmek için ön panosu ve ön sacı sökülerek yerine ankastre muadil modele ait panel takılarak ankastre gibi yerleştirilebilir.

AEG'nin taa 1990'lardaki fırınlarının ankastre olma özelliği vardı. Yani fırının ocak tablasını sökerek üstten ankastre ocak gibi takarak, fırını da tezgah altına sürerek ankastre yapabiliyordunuz. Ancak Beko'da durumun böyle olduğunu sanmıyorum.

Benim önerim fırınınızı satmanız ve yerine ankastre almanız, bulaşık makinenizde de inox ön panel alarak ankastre görünüm kazandırmanızdır. Bulaşığı değiştirmeseniz bile ileride aynı mutfağa ankastre bulaşık makinesi uydurma şansınız yine vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri