Beton Direk Hakkında..

ampera

Üye
İyi aksamlar Ustadlar;

forumda aradım ama beni tahmin edecek bir bilgiye ulaşamadım.

sıkıntım şu ustadlar,

Beton ve Demir direklerin max.kaç dereceye kadar açabiliriz.Hesaplama yöntemini anlatan açık bir formül yada kaynak var mı ? örneğim;2.bölge de N-14 direğin yerine hangi tip beton direk kullanmalıyım.Herşeyi açıklayacak bir kaynak arıyorum yardımcı olursanız memnun olurum saygılar...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
direkleri zaten maksimum cer kuvvetine göre seçiyoruz. yani burada direklerin açıları önemli değil. açı azaldıkça cer kuvveti artar seçilen direk kuvveti taşıyorsa sorun olmaz.
demir direkle çalışmam hiç olmadı ama N-14 nihai tipte 14 metrelik demir direği ifade ediyor ise maksimum cer kuvvetine göre uygun beton direğini seçebilirsin.

sn;ademçelik biraz daha açar mısınız ? mümkün olursa bir örnek ile anlatırsanız memnun olurum.

sn;ademçelik biraz daha açar mısınız ? mümkün olursa bir örnek ile anlatırsanız memnun olurum.
unutmazsam yarın işyerindeki notlardan derleme yapayım. iyi akşamlar.

dosya aşağıda eklidir. kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• örnek enh hesap.rar
    36.5 KB · Görüntüleme: 96

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular