Beko- LG klima problemi

06SCT

Üye
slm arkadaşlar beko lg 14500 btu luk split klima kullanıyorum.benim sorunum 3 gün önce hava sıcaklığının 0'ın altına düştüğünde klimayı açtığımda sigorta attırması.Isıtma derecesini 18 dereye ayarlasamda sigorta attı.(sigorta 16 A)Daha önceleri aynı problem oldu fakat termostat değerini 18 dereye ayarladığımda klima çalışmıştı.Klimayı sürekli kullanmıyorum sadece takviye amaçlı kullanıyorum.Yazın soğutmada hiçbir problem yok.Sadece kışın ıstmada 0 derecede neden sigorta atar.teşekkürler..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
4 yollu vananını bobinine birbak kısa devre olabilir. yada iç üniteden giden sinyal kablolarında kontrol et kısa avometre vasıtasıyla tavsiyem..

sn yasar 84 klimam çalışıyor.sorun soğuk havada (0 derece) sigorta attırıyor.Klima direkt sigorta attırıp devreye girmiyor.benim düşüncem hava belirli bir ısının altına düştüğünde gazın yoğunlaşarak kompresörün ilk kalkınma anında zorlanmasına mı sebep oluyor.vermiş olduğunuz cvp için teşekkürler.

sigortayı c20a yaparsan sorunun kalmaz...