Beko led tv ses var goruntu yok

Selo46

Üye
Baslikta belirttigim gibi ses var goruntu yok kardesim servis menusune girmis karistirmis biz anlamayalim diye fabrika ayarina cevirmis o gidis tv daha acilmiyor aslinda aciliyor ses geliyor arka aydinlatma var ama normal goruntu yok acil cevap babam eve gelmeden nolurrr

Alakasi yok hdmi de de ses var goruntu yok kardesim servis menusunden goruntu ayarlarini kurcalamis

Sitesine girip yazılımını indir usulünü öğren usbyi tak ve ekran karşında ;).

İlave: Baban ne iş yapar hala eve dönmedi mi? :D

Dönmedi onlqr tatile gitti tamam gerek kalmadi servise gonderdim

arkadaşlar Beko B32-LB-5313 Led Tv var ilk açtığımızda ses ve görüntü var daha sonra görüntü çok azalıyor yanı hemen hemen yok gıbı oluyor ve ses oluyor. tv ye ne olmus olabılır arızası tamır edılebılırmı. kısaca ses var görüntü yok misali yani

arkadaşlar Beko B32-LB-5313 Led Tv var ilk açtığımızda ses ve görüntü var daha sonra görüntü çok azalıyor yanı hemen hemen yok gıbı oluyor ve ses oluyor. tv ye ne olmus olabılır arızası tamır edılebılırmı. kısaca ses var görüntü yok misali yani
Panel arka aydınlatmasını sağlayan led lerde veya led lere gerekli volatajı sağlayan leddriver devresinde muhtemelen arıza vardır.Sıklıkla görülen arızadır.Ancak panel dahil,T-con kart ve besleme kartındada seyrekte olsa bu arıza görülebilir.Panel haricindeki arızaları kolaylıkla yapılabilir.

yani bizim yapabileceğimiz bişi olablirimi biz yapabilirmiyiz bu ısı

Merhaba, benim de samsung led televiyonumda görüntü gitti, arıza ledlerden birinin patlamasıyla olmuş.Bende patlayan ledi çıkarıp orayı lehimledim sonra sorun düzeldi lakin böyle kullanılmasının sıkıntılı olduğunu biliyorum.Her led 3v 350ma 5 şerit var ve her şeritte 9 led var. Sormak istediğim yapmış olduğum kısa devre sadece bulunduğu şeritteki ledlere mi zarar verir yoksa tüm şeritleri etkiler mi, bir de bu ledler şerit halinde satılıyor ben tek ledi tamir etmek istiyorum onun için kendi ledi (3V-350 ma) yerine 5mm 3v 20 ma beyaz diyot lehimlersem sıkıntı çıkarır mı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri