Beko D7101e makina fazla ısındı arıza var

erdek215

Üye
Merhaba. Annem makineyi bugün mix40 programında çalıştırmış.
Banyoya girdim içersi sıcak makine 40 değilde 60 ve üzeri ısıtmış gibi yan paneller ısınmış.
Programı iptal edeyim dedim sıkma ışığı yandı tahliye etmesi gerekirken su almaya başladı.
Makineyi komple kapattım. Tekara açıp denedim program hiçbir şekilde iptal olmuyor ısrarla su alma yapıyor.
Sorun ne olabilir.?

Videodaki gibi makineyi resetledim ancak program iptal olup tahliye yapmıyor ısrarla su alma peşinde

Son edit:

Kazandaki suyu alttaki tahliyeden boşalttım çamaşırları çıkardım resmen kaynamışlar. Makineyi açınca su almayı kesip tahliyeye geçti. Çamaşırları tekrar içine atıp mini30 da çalıştırdım program sorunsuz bitti. Peki bu makine mix40 da neden 90 dereceye kadar ısıttı? rezistans veya anakartta problem olabilir mi? İnceleme için yetkili servis çağırmalı mıyım? yoksa kullanmaya devam mı

Son düzenleme:
Merhabalar.

Hocam size olası sorunları sıralayım

Öncelikle kartınız arzalanmış olabilir
Isıtıcı Ntc sensör arzalanmış olabilir
pompa arzalanmış olabilir.
Motorun kömürlerine bakın
Pompayı içini kontrol edin bazen para tel toka gibi şeyler sıkışıyor suyu tahliye edemiyor.
Su seviye arzalanmış olabilir

Yapılması Gerekenler.
Öncelikle arka kapagı açıp ntc yerinden cıkartın avometre ölçün yoksa bir değiştirin.
bir de öyle deneyin aynı sorun devam ediyor ise motorun kömürlerini kontrol edin bazen kollektöre basamadıgın da bu gibi sorunlar verebiliyor suyu boşaltamıyor sıkmaya geçemiyor gibi bu da olmaz ise kartı yerinden cıkartıp gözle görülebilecek bir yanık vb bir şey var mı bakın olmaz ise bi elektronikçiye götürün sorun halen devam ediyor ise en son çara sağlam bir yetkli servise veya farklı bir servis ile sorunu çözmeye çalışın

Ntc arızalı olabilir. Kartda röle arızalı olabilir. Siz programı iptal etme tuşuna bastığınızda makinenin içindeki su sıcak olduğu için önce su alıp suyun sıcaklık derecesini düşürüp ondan sonra boşaltma işlemi yapar.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri