beko d2 3001 kart arızası

modehado

Üye
Arkadaşlar ilk başta makinanın açma kapama düğmesine bastıgında hiç ışık felan yanmıyordu.anahtarı ölçtüm normal çaşıyor.karta 220v geliyordu.bende kartın ısıkları yanmadıgından üstünden diyotları ölçtüm normaldi.34ohm wattlı direnç uçlarında omaj göremedim.dedim düşük değerli direnç asıl olsa krokodille direncın uçlarına köprü attım ,ATMAZ OLAYDIM.entegrenin ayagında bir patlama oldu.entegreye zararverdim vesselam.
sonuç itibari ile belki belki kartta arıza olabilir diyordum önceden şimdi kartın kesin arızalı oldugunu biliyorum :)...arkadaşlar kart üzerinde hiç bir ışık yanmıyordu acaba öncedende kartmı bozuktu..entegre üzerinde LNK364 yazıyor tam kodu nedir ne işe yarar bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.bir bu kartın kodu felan nedir kaç paradır. .tamir edemessem servis satmıyor galiba hangi kod ile arattıracam ..kartın kodunu yazarsanız sevinirim.
teşekkürler

bu kartın resmi arkadaşlar.
IMG_20160103_155204.jpg

bu kartın makinaya bağlantısı şeması lazım.elinde olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
kartın entegresini (4.5tl) ,33ohm direnci değiştim...denicez .

arkadaşlar sistem devreye alınmıştır.en başta 34ohm wattlı direnç değiştirsek kurtacaktık kartı.
fakat şimdi LNK364PN+D1+D6(1N4007)+34Ohm dirençle bu iş tamamdır.

Geçmiş olsun şu tombul yeşil direnç sağlam mıymış?

hayır .açık devreydi.zaten en başta yeşil dirençi değiştirseydik yeterli gelecekti sanırım.kart arızasında bakılacak yer tombul direnç ..

arkadaşlar makinanın kart arızası hallemedik. şimdi de resimde görüldüğü gibi büün ışıklar yanıyor. başına aynı arıza gelen varsa yazabilir mi?
arkadaşkar kart reset yapsak olur mu? bilen var mı ?

Ekli dosyalar

• IMG-20160108-WA0001.jpg
    IMG-20160108-WA0001.jpg
    215.5 KB · Görüntüleme: 74
kartı değiştir. dediğim gibi 85tl zaten uğraşma boşuna

Mrb Beko d 3001 bulaşık makınasının anakartını nereden bulabilirim fiyatı hakkında bilginiz varmı_ istanbuldayım. ayrıca eskı kart tamir edilirmi

kardeşim bana ulaş yardımcı olayım
tel: 0536 462 18 59

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri