Beko D1 5081B rulman ve keçe kodu. Rulman değişimi

ojegov

Üye
Merhabalar,
beko d1 5081 b model makinem arızalandı servis rulman değişecek dedi, lakin 400tl tutar dediler. Elimden az çok iş gelir makinenin kazanına kadar çıkardım henüz rulmanlara ulaşmadım. Parça alıp hazırken iş başı yapacağım. Beko d1 5081 b modelinin rulmanlarının ve keçesinin kodunu paylaşırsanız sevinirim.
Son olarak internetteki videolarda hemen her makinede kasnağı bir somunla mile sabitlenmiş. Benim makine kasnağı mile sabitleyen t40 torx anahtar ile açılacak bir vida var, ancak ne sağa ne de sola dönüyor, sıkışmışmıdır yoksa başka bir tekniği mi var? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 35976
p_20170116_160007_ll-jpg.35975

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vidanin ustune ezilmeyecek sekilde 1kg cekicle dik olarak vurunuz gevsicektir gevsemez ise fren yagi alip ustune az bi miktar dokun 2 saat bekleyip cekicle vurarak ezmeden sarsin sokulur rulmanlar o kadar pahali deyildir en fazla 100 tl tutar ama ozel deyilse tabi marka olarak eskayf marka alin en kaliteli o dur birde rulmani yerinden sokmek icin ozel cektirme aparati bulmanuz lazim

Vidanin ustune ezilmeyecek sekilde 1kg cekicle dik olarak vurunuz gevsicektir gevsemez ise fren yagi alip ustune az bi miktar dokun 2 saat bekleyip cekicle vurarak ezmeden sarsin sokulur rulmanlar o kadar pahali deyildir en fazla 100 tl tutar ama ozel deyilse tabi marka olarak eskayf marka alin en kaliteli o dur birde rulmani yerinden sokmek icin ozel cektirme aparati bulmanuz lazim
Cevabınız için teşekkür ederim eskayf bakayım, peki rulmanların ve keçenin parça numarasını biliyormusunuz, benim makina için?

Sokulen eski rulmanin ustunde yazar bende soktum servisi aradim vermediler kendileri sokecekkermis ya o yuzden

Haklısınız servis vermiyor üstünden öğrenip internette bakmak gerekecek

Zorunluluklarını bilmiyorum ama başka yerden bulunamayacak şey değil yani ben online yedek parça siteleri sayesinde servise hiç mahkum kalmadım, yine de teşekkürler

merhaba,
bana ulaş keçe ve rulmanlar elimde var yardımcı olayım.tel: 0536 462 18 59

merhaba,
bana ulaş keçe ve rulmanlar elimde var yardımcı olayım.tel: 0536 462 18 59

ilginiz için teşekkür ederim internete bile gerek kalmadan sanayiden buldum parçaları değiştirdim, çok şükür sıkıntısız çalışıyor. Fikir veren herkese tekrardan teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri