Beko bulasik makinesi kart röle arizasi

muhacir55

Üye
Syn. Ustalarim
Beko d 5001 e bulaşik makinesi kartindaki tek siyah röleden tirrrrt tirt diye ses geliyor yani röle saniyede 5-10 seferçekip birakiyor. Bastan ara ara yapiyordu simdi surekli yapiyor.
Kart arastirdim 130 lira çektiler ve ellerinde yok getirteceklerdi ben de
12v 10a Röleyi aynisiyla degistirdim yine ayni şeyi yapti hatta roleyi yakti.
Sorun nedir sizce Rölenin çektirmesiyle mi ilgili ve neyi (capasitor-zener diyot vs.)degistirirsem düzelir.
Kart aktifken Rolenin bobin pinlerini ölçtugumde 6.7v cikti normal mi.
Sorun nedir sizce tsk.
20171011_230705.jpg

20171011_230724.jpg

20171011_232315.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
güzel kardeşim kartın tamir edilmesi gerek istanbuldayım getirir yada gönderirsen tamirini gerçekleştirip yollarım bana ulaşmak istersen tel: 0536 462 18 59

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Bende birkaç yere mesaj yazdım ama bana da ustalar gönder yapalım dediler. Parayla yaptıracak olduktan sonra bu forum'lara ne gerek var. Ben kendim uğraştım ve sorun çözüldü. 2 adet yuvarlak ve 2 adet dört köşe olan kondansatör'ü değiştirdim düzeldi. Ayrıca benim siyah olan rölem de erimişti onuda değiştirdim. Toplam maliyet 12 tl tuttu inşallah birilerine yardımı olur.

Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Bende birkaç yere mesaj yazdım ama bana da ustalar gönder yapalım dediler. Parayla yaptıracak olduktan sonra bu forum'lara ne gerek var. Ben kendim uğraştım ve sorun çözüldü. 2 adet yuvarlak ve 2 adet dört köşe olan kondansatör'ü değiştirdim düzeldi. Ayrıca benim siyah olan rölem de erimişti onuda değiştirdim. Toplam maliyet 12 tl tuttu inşallah birilerine yardımı olur.
Size katılıyorum. Yöneticiler el atsın. Burası paylaşım formu. 'Gönder kartı yapalım' formu değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri