Beko bulaşık Makinesi su atmıyor

Fişi çekin yan yatırın alt kapağı açın siyah yumuşak kalın hortum drenaj pompası na giriyor. O hortumu sökün bir şekilde kanatlara ulaşmaya çalışın. Çay kaşığı filan girmiştir. Ayda bir kere yapmazsam makine gücenir benim. Kolaylıkla yapabilirsiniz. Baktınız olmuyor servisi öyle çağırın. En az bin lira alırlar çünkü. Kolay gelsin

Her makinada aynı olmamakla ve seçilen programa göre değişiklik göstermekle birlikte makiların çalışma prensibi aşağıdaki gibidir:
Programı seçer start verirsiniz. Makina 30 saniye kadar tahliye pompasını çalıştırır ve durur. Sonra su almaya başlar programa göre gerekli su miktarını alınca yıkama motorunu çalıştırıp ön yıkamayı yapar. Sonra suyu boşaltır tekrar su alır, deterjanı alır yıkama devam eder. Sonra tekrar boşaltır durulama yapar. Sonra suyu tahliye eder kurutmaya geçer vs. Aslında daha detaylıdır ama bu kadarı yazabildim...

Makina su alıp bekliyor ise;
*Motor kapasitörü arızalıdır.
*Motor arızalıdır.
*Motor pervanesi(kanat) sıkışmıştır.
*Motor sıkışmıştır.

Makina su alıp bekliyor ise;
*Motor kapasitörü arızalıdır.
*Motor arızalıdır.
*Motor pervanesi(kanat) sıkışmıştır.
*Motor sıkışmıştır.
Kapasitöru değiştim.
Motora disardan 220 verdim çalıştı.
Kanatlar kontrol ettim dönüyor.
İlginç bir şekilde su haznesi dolup , su püskürtme islemi baslamasi gerekirken alttan pompa can çekişiyor gibi bir ses geliyor. Tak tak vurma seklinde
Fişi çekin yan yatırın alt kapağı açın siyah yumuşak kalın hortum drenaj pompası na giriyor. O hortumu sökün bir şekilde kanatlara ulaşmaya çalışın. Çay kaşığı filan girmiştir. Ayda bir kere yapmazsam makine gücenir benim. Kolaylıkla yapabilirsiniz. Baktınız olmuyor servisi öyle çağırın. En az bin lira alırlar çünkü. Kolay gelsin
Buradanmi bahsediyorsunuz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230606-072043~2.png
    Screenshot_20230606-072043~2.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
Sıkışma olduğunda kaşık, çekirdek vs hangi bölgeyi acip bakmam gerekiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230606-080657.png
    Screenshot_20230606-080657.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 9
Kırmızı ok tahliye hortumu sarı ok tahliye motoru. Tahliye motorunu çevirerek çıkarabilirsiniz.
Capture+_2023-06-06-08-15-27.png

Bana kalırsa makinanın su sayacında ya da ana kartında bir problem var. Makina tam su almıyor. Suyu tahliye ettiğine göre tahliye kısmında sıkıntı yoktur ama yine de kontrol etmenizde fayda var.

Bana kalırsa makinanın su sayacında ya da ana kartında bir problem var. Makina tam su almıyor. Suyu tahliye ettiğine göre tahliye kısmında sıkıntı yoktur ama yine de kontrol etmenizde fayda var.
Evet tahliye yapıyor. Su alma kismida benim ogrendigim kadariyla, makinanin tabanindaki filtrenin pervanenin oldugu kap dolmaliymis. Orası da doluyor. Su püskürtme olmuyor

Maki
Evet tahliye yapıyor. Su alma kismida benim ogrendigim kadariyla, makinanin tabanindaki filtrenin pervanenin oldugu kap dolmaliymis. Orası da doluyor. Su püskürtme olmuyor
Makine su aldığında işaretlediğim yere kadar doluyor. Bu seviye makineye göre değişebilir.
1686033311597.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,193
Son üye
Kronoss

Yeni konular

Geri