Beko bulaşık Makinesi su atmıyor

Hsyns

Üye
Merhaba.
Bu kısım su doluyor. Fakat pervanelere su gelen yerden su basmıyor. Alttan bir pervane sesi gibi bir ses geliyor sonra duruyor makina
Profesyonel değilim . Benim yapabilecegim birşey varmi. Servismi cagirmaliyim.
Biraz once su geldi ve yikamaya başladı.
Sepeti vs yerine taktim. Çalıştırdım yine bir hareket yok . Sesler geliyor ama başlamıyor. Videodaki gibi su da dolmuyor o hazne
Merhaba.
Bu kısım su doluyor. Fakat pervanelere su gelen yerden su basmıyor. Alttan bir pervane sesi gibi bir ses geliyor sonra duruyor makina
Profesyonel değilim . Benim yapabilecegim birşey varmi. Servismi cagirmaliyim.
Biraz once su geldi ve yikamaya başladı.
Sepeti vs yerine taktim. Çalıştırdım yine bir hareket yok . Sesler geliyor ama başlamıyor. Videodaki gibi su da dolmuyor o hazne
Az önce bu hazne su doldu be makina normal çalışmaya başladı. Kapattım sepeti vs . Taktim. Sonra kapagi kapatip çalıştırdım. Yine çalışmadı ses geliyor calisacak gibi ama başlamıyor. O haznede su dolmamışti

Ekli dosyalar

• IMG_20230530_214323.jpg
    IMG_20230530_214323.jpg
    227 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Kapak sviçi takılıyor olmasın? San da santrifüj motorunda sorun var.
Kilit gözle kontrol ettim dil içeri giriyor Saglam gibi .switc de sıkıntı ihtimali varsa servis cagircam o zaman.
Peki kilitten kaynaklı ise makina hicmi calismaz . Yoksa bir yerden sonrami durur.
Çünkü su alıyor sesler geliyor. Ama fıskiye kismindan su vermiyor

Su giriş ventili ya da su sayacı bozuk olabilir. Makinaya ilk start verdiğinizde duyduğunuz ses tahliye pompasının sesidir. Makina ilk startta önce içerideki suyu boşaltır sonra su almaya başlar. Makinanın ekranında ya da tuşlarında hata ışığı falan yanmıyor mu?

Su giriş ventili ya da su sayacı bozuk olabilir. Makinaya ilk start verdiğinizde duyduğunuz ses tahliye pompasının sesidir. Makina ilk startta önce içerideki suyu boşaltır sonra su almaya başlar. Makinanın ekranında ya da tuşlarında hata ışığı falan yanmıyor mu?
Eski tip makina ac kapa isigi var sadece. Fotoğrafdaki kisim makinayi calistirdigimda su doluyor o sekilde kalıyor. Arada ses geliyor. Ama fıskiyeye su vermiyor
VID_20230530_215818_exported_90.jpg
Bu normalmi peki. Calisma prensibi bu sekildemi ilerliyor

Fotoğraftaki kısımda bir miktar su kalabilir. Tahliye pompası suyu atar durunca borularda kalan bir miktar su geri gelip o kısmı doldurabilir. Normal çalışmada makina su aldığında su seviyesi bayağı bir yükselir.

Tahliye hortumunda tıkanma da olabilir. Bir de alttaki taşma havuzunda su birikmiş olabilir mi? Onda bir şamandıra olacak. Yana yatırıp kontrol edilebilir.

Makina bir miktar su aldığına göre su sayacı bozuk gibi geliyor bana. Makina su alıyor ama sayaç bozuk olduğu için su gelmiyor sanıp hataya geçiyor olabilir.

Eski tip makina ac kapa isigi var sadece. Fotoğrafdaki kisim makinayi calistirdigimda su doluyor o sekilde kalıyor. Arada ses geliyor. Ama fıskiyeye su vermiyor Ekli dosyayı görüntüle 98545Bu normalmi peki. Calisma prensibi bu sekildemi ilerliyor
Fotoğraftaki kısımda bir miktar su kalabilir. Tahliye pompası suyu atar durunca borularda kalan bir miktar su geri gelip o kısmı doldurabilir. Normal çalışmada makina su aldığında su seviyesi bayağı bir yükselir.
Yazdığınız gibi makina çalışıyor bu kisimdaki su yükseliyor. Sonra o sekilde kalıyor
Tahliye hortumunda tıkanma da olabilir. Bir de alttaki taşma havuzunda su birikmiş olabilir mi? Onda bir şamandıra olacak. Yana yatırıp kontrol edilebilir.
Tahliye ediyor programı iptal edince. Samandıra baktim sorun yok.
Teşekkür ederim cevaplarınız icin . Benim yapabilecegim birsey degil gibi. İyi akşamlar

Sizin yapabileceğiniz bir müdahale yok gibi. Servis çağırmanız lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri