beko bky 2313 c

busebuse

Üye
Arkadaşlar, benim beko 2313 c model çamaşır makinam var rezistans kablosu çıkmış. ama rezistans tarafından değil diğer ucu bnde beyine mi takılıo yosarezistansa mı takılıo çözemedim. bi ucu rezistansa bağlı ama kırmızı kablo çıkmış takılıosa beynin neresine takılıo söylerseniz sevinirim makina suyu ısıtmıyor

Arkadaşlar, benim beko 2313 c model çamaşır makinam var rezistans kablosu çıkmış. ama rezistans tarafından değil diğer ucu bnde beyine mi takılıo yosarezistansa mı takılıo çözemedim. bi ucu rezistansa bağlı ama kırmızı kablo çıkmış takılıosa beynin neresine takılıo söylerseniz sevinirim makina suyu ısıtmıyor
kablo çıkan bölgenin fotosunu çek

kırmızı kablo yukarıdaki yerinden çıkmış ama nereye takılacağını bulamadım

şemaları karıştırdım uzun sürdü ama buldum.
KIRMIZI/MAVİ-BEYAZ KABLO BEYİNDE A GRUBUNDA 3 NOLU YERE BAĞLANACAK.

şemaları karıştırdım uzun sürdü ama buldum.
Kırmızı/mavi-beyaz kablo beyinde a grubunda 3 nolu yere bağlanacak.

beyinin yanında a-b-c-d diye yazar beyin toplam 4 gruptan oluşur.a grubunda 3 numaralı yere soketi takmadan önce pense ile hafif sıkki kablo yerine sıkı girsin boşluk yapıp ısınarak yanmasın.

Çokkkk teşekkür ederim dün bırakmıştım şimdi tekrar başladım bakayım şu gruplara

abcd yazmıyordu ama 1 den 12ye kadar rakam yazmışlar bende 3. cü boşluktaki uca taktım doğru olduğunu düşünerek. ancak o ısıtıcının kırmızı kablosuna bir kablo daha bağlanmış resimlerde gözüküyor o mavi beyaz kabloda kapağa giden 3 kablodan ortaya takılı olan kablo sizce o kabloyu da takmalımıyım kapaktaki yerine. normalde takılı değildi. ve ısıtıcınıon kablosunu doğru yere takmışmıyım?

denedim şu an makina çalışmıyor kapak kilitleme sesi gelmedi başlat düğmesindeki kırmızı ışık yanıyo ama kilitlemiyo kapağı su da almıyo. galiba o kabloyu takmam gerekiyo. ama zaten ısıtıcınınkablosu çıkıkken o da cıkıktı yerinden hala anlamış değilim

denedim şu an makina çalışmıyor kapak kilitleme sesi gelmedi başlat düğmesindeki kırmızı ışık yanıyo ama kilitlemiyo kapağı su da almıyo. Galiba o kabloyu takmam gerekiyo. Ama zaten ısıtıcınınkablosu çıkıkken o da cıkıktı yerinden hala anlamış değilim

kabloyu muhtemelen yanlış yere taktın.kardeş beyinin yan tarafında a-b-c-d diye yazar sen a sırasında 3 numaraya takacaksın kabloyu.a sırası beynin şaseye en yakın olan kısmıdır.bu bölümde 3 numara neredeyse oraya tak.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri