Bataryasiz tablet sorunu

Cem Esen

Üye
Herkese merhaba.
Elimde 10 inc dark evo marka tablet var 24 saat te sarj etsem 5 dakikada kapniyor. Icinden 3.7 7600 mah batarya cikti. Sorun bataruadir diyerek 8000 mahlik batarya aldim ancak sorun ayni. Bende bataryasiz kullanmak icin. Tirnak buyuklugundeki voltaj dusuruculerden aldim. 3.7 ile 4.0 volt'a kadar denedim ama dark yazisi gelir gelmez kapandi. Daha sonra araya batarya devresi ve dusurucu koymadan dogrudan anakarta bagladim adaptoru 5v 2.1 amper. Bu kez dark yazisinida gecip acilis animasyonuna kadar geldi ve kapanip durdu. Acaba sorun ampermidir ? 2.4 veya 3.0 amper ile mi denemek gerekir . Pek bilgim yok denilene gore amper yetersiz kaliyormus

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Youtubeda bataryasiz tablet kullanmak diye bir video var. Orada şahıs anlatmıs. Lityum pillerin içindeki koruma devresinden de geçirmek gerekiyormuş sanirım.

Evet bunuda denedim ama olmadi acma tusuna basip ekrana isik geldikten 8 10 saniye sonra çat diye ses yapip kapaniyor

Aynen amperi yetmiyor.Voltaj olarak 5 voltu geçmeyin sıkıntı olur.

..amperi nasıl yetmiyor..8000 ma almış olmamış..tablet arızalı olabilir..
fabrika ayarlarına dönün belki işe yarar..

Elek hocam bataryalari sarj etmedigi icin tableti sadece adaptor ile kullanmak icin sordum. Bataryalar harici doldurulup takinca problem yok. Muhtemelen şarj girisinden bataryaya giden devrede sorun var anakartta. Ilk sarja takinca sarj isigi sabit yaniyor. 10 dakika kadar sonra sarj isigi yanip sonmeye basliyor ve sarj orda kaliyor
Arkadaslar syrox marka 5.v 2.4 amper sarj aleti ile direkt bagladim calisti batarya yok . Umarim problem olmaz uzun vadede. Cevaplariniz icin tesekkur ederim

Son düzenleme:
hem dolmuş batarya, hemde adaptör ve tırnak büyüklüğündeki 3.7 düşürücü beraber takılınca ne oluyor

hem dolmuş batarya, hemde adaptör ve tırnak büyüklüğündeki 3.7 düşürücü beraber takılınca ne oluyor
Denemedim malesef goruntu ekrana geldigi gibi lehim yapip kapattim koydum tezgaha. O artik tv oldu :) wifi uzerinden tv izleyecegiz bozulmas ise insallah

Denemedim malesef goruntu ekrana geldigi gibi lehim yapip kapattim koydum tezgaha. O artik tv oldu :) wifi uzerinden tv izleyecegiz bozulmas ise insallah

Kendi aracıma multimedya olarak kullanmak için tablet taktım.Pil yazın çok ısındığı için pilsiz çalıştırıyorum.2 senedir sıkıntı yok.Çok farklı voltajlar denedim(3.7-4-4.2-4.4-4.8-5v).
Benim tablet 5 v olunca açılmıyor ama 4.7 civarı açılıyor ve çalışıyor.

DSC_0218.JPG

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri