Batarya Şoklama

kapris61

Üye
bir sorum olacak notbook bataryam eskidi ve bazıları bana bataryayı şokla dediler böyle bir şey varmıdır acaba bataryaya 220 v ac akım vererek bataryayı kurtarabilirmiyiz

220V vererek batarya felan şoklanmaz, sağlığınızı tehlikeye atacak şeyler yapmayın...Az biraz mantığı olan insanın 10 küsur volt veren bataryaya 220V verilmeyeceğini anlaması lazım...
Laptop bataryasını şoklayarak zaten düzeltemezsin, elektronik kontrollü Li-Ion bataryadır...

bir sorum olacak notbook bataryam eskidi ve bazıları bana bataryayı şokla dediler böyle bir şey varmıdır acaba bataryaya 220 v ac akım vererek bataryayı kurtarabilirmiyiz

sana kim 220 v ac ile şokla dediyse lap top bataryasını ona ver bataryayı o şoklasın bakalım nasıl olucakmış? :)) şaka bir yana dc ile ac farkı var bunu bilmek lazım öncelikli, sonra dayanma kapasteleri var o kaspaste aşılınca neler olduğunu araştırmak lazım. yeni bir batarya almanı tavsiye ederim sana bu konuda

Bende konuya espri ile katılayım.
Arkadaşlar şoklama denince aklınıza niye 220 V geliyor.? Daha başka şoklama çeşitleride var.Mesela bataryayı derin donduruculu buzdolabında şoklama olabilir, sonra televizyon karşısında tutup bazı programları izleterek şok edilebilir, yada artık çok yaşlanıp çirkinleştiği onun yerine daha genç ve güzel bir batarya almak gerektiği açık açık söylenebilir.Yoksa bazıları düşmanımı ki hem bataryadan hem sahibinden kurtulmak istesinler.

böyle bir devre varsa sevinirim aynı sorun bir çok kullanıcıda mevcut

laptop bataryaları şoklanmaz arkadaşlar li-on batarya oldukları için

bu konuda kesin bir bilgimiz oldu tşkler

Ya arkadaşım 220 voltla 19voltuk batarya şoklanırmı? ALLAH korusun galiba senden ve bataryandan kurtulmak isteyen var arkadaşımızın dediği gibi. Söyleyen arkadaşa ver kendisi şoklasın bakalım nasıl oluyormuş. Şaka bir yana iyiki yapmadan önce forumda paylaşmışsın 220 ac voltla 19 volt dc pili şoklamak en iyi ihtimal hastehane uyanarak bana ne oldu diye sormak. ALLAH korusun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri