Basınç sorunu

Balzac889

Üye
Selamünaleyküm değerli arkadaşlarım ben bi konuda fikrinizi almak istiyorum.
Salon tipi Arçelik 410 gazlı bir cihazımız var ve sıcakta çalıştıktan 5 ila 10 dk arasında katlanıyor ve ısıtma zayıflıyor. Gazını kontrol ettim 200 psi falan gazver sim 300 PSi ye yükseldi ama ne kadar verirsem vereyim daha üste çıkmadı bu konuda fikir beyan ederseniz çok sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selamünaleyküm değerli arkadaşlarım ben bi konuda fikrinizi almak istiyorum.
Salon tipi Arçelik 410 gazlı bir cihazımız var ve sıcakta çalıştıktan 5 ila 10 dk arasında katlanıyor ve ısıtma zayıflıyor. Gazını kontrol ettim 200 psi falan gazver sim 300 PSi ye yükseldi ama ne kadar verirsem vereyim daha üste çıkmadı bu konuda fikir beyan ederseniz çok sevinirim
Kompresör basmıyor gibi yani ömrünü tamamlamis gibi. Emin olmak için kompresöru ayır. Basma ucuna sibop kaynatıp basma basıncına bak 40 bara kadar basması lazım basmazsa gidik. Kompresör sağlam ise bi yer tıkalı olabilir. Salon tiplerde evapin arkası önemli orası tıkalı ise cihaz tıkanıyor olabilir. Önce onu kontrol edebilirsin. Burda sorun yoksa kompresör dediğim gibi gidik yada sistemde tikali
Kompresör basmıyor gibi yani ömrünü tamamlamis gibi. Emin olmak için kompresöru ayır. Basma ucuna sibop kaynatıp basma basıncına bak 40 bara kadar basması lazım basmazsa gidik. Kompresör sağlam ise bi yer tıkalı olabilir. Salon tiplerde evapin arkası önemli orası tıkalı ise cihaz tıkanıyor olabilir. Önce onu kontrol edebilirsin. Burda sorun yoksa kompresör dediğim gibi gidik yada sistemde tikali
Evap önden temiz görünür ama arkası halı gibi kapanıyor onu kontrol etmen gerek

300 psi gaz basıncı düşük.

Gazı nasıl veriyorsunuz?

1- Dış ortam sıcaklığına kac °C?
2- Gazı likit mi gaz fazindami veriyorsunuz?
3- Gazı verirken tüpü isitiyormusunuz?
4- Gazı verirken cihazi calistiriyormusunuz durağan haldemi veriyorsunuz?

Sözün özü gaz verme işlemini nasıl yapıyorsunuz? Adım adım yazarmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri