Balkondan Rüzgar Enerji Üretimi ?

deeppoint

Üye
Arkadaşlar Bulunduğum Yer Yüksek Bir Yer Rakım Etkili mi Bilmiyorum 170 m İyi Rüzgar Alıyorum 9.Kattayım Alacağım Elektriği Sadece Ufo Isıtıcıda Kullanıcam 1300 / 1600 / 1900 / 2100 / 2300 w Kullanımı Var Bende Buna Dayanarak Bir Sistem Kafamda Oluşturdum Bana Eksiklerimi Ve Yapmam Gerekenleri Söylerseniz Sevinirim ;

Rüzgar Gülünü Dinamoya > Din.yu Bataryalara > Bat.'ları İnvertöre Bağlayıp Elektrik Elde Etmeyi Düşünüyorum.

* Şimdi Batarya Seçmedim Bana Buna Örnek Bir Batarya Modeli Söyleyebilir misiniz ?
* İnvertör ORBUS 12V 1000w-2000W Bunu Düşündüm Yeterli midir ?
* Kontrol Ünitesi Şart mı ? Ve Ne Gibi Faydası Var ?
* Fazla Yükleme Olması Durumu Var Mıdır Bu Şekilde ? Varsa Sıkıntısı Nedir Nasıl Engellerim ?
* Pervanenin Ters Yöne Dönmesi Etki Eder mi ? Saat Yönüne Eserken Şarj Ediyor Diyelim Ama Ters Dönerse Dönüş Yönü ?
* Son Olarakta Alacağım Enerji Ufoyu Ne Kadar Zaman Çalıştırır ?

Balkondan zannetmiyorum ki o a kadar güç alınsın..

Balkondan zannetmiyorum ki o a kadar güç alınsın..
Okadar Derken ? Ben Biraz Anlarım Elektrikten Oda Pratikten Teorik Olarak Tam Bilmem. Aküyü Şarj Edecek Kadar Döndürmez Mi Doyursunuz Rüzgarın Hızını Bilsem Yardımcı Olurmu Nasıl Belirlerim Rüzgar hızını İlçenin Rüzgarı Belli Lakin Biz İlçeye 16 Km Uzak Ve Yukarıdayız İlçe Rakımı 70-100 Bizim Bura 170

Son düzenleme:
mekanik hallettseiz bahsettiğiniz devre çalışır gibi duruyor.
ancak ısıtıcı,klima,ütü gibi ürünleri bu şekilde beslemek çok zor.. evin kalan aydınlatma,buzdolabı gibi yükleri beslemek mümkün olabilir..

Rüzar enerjisinde çok yüksek rüzgar gerekmiyor hatta en büyük problem de budur. Önemli olan yılın nekadarında neşiddetle olduğu! Mutlaka rüzgar hız sensörü gerekecektir belli hızın üstünde ise kilitlemek gerekecek..
siz iyi bir redüktör koyarsanız fazla rüzgar olmasda işizi görür..

Soru : Bu yatırımla elde edeceğiniz kazanç değer mi? Aynı zamanda bir hobi ise sizin için ozaman başka.

mekanik hallettseiz bahsettiğiniz devre çalışır gibi duruyor.
ancak ısıtıcı,klima,ütü gibi ürünleri bu şekilde beslemek çok zor.. evin kalan aydınlatma,buzdolabı gibi yükleri beslemek mümkün olabilir..

Rüzar enerjisinde çok yüksek rüzgar gerekmiyor hatta en büyük problem de budur. Önemli olan yılın nekadarında neşiddetle olduğu! Mutlaka rüzgar hız sensörü gerekecektir belli hızın üstünde ise kilitlemek gerekecek..
siz iyi bir redüktör koyarsanız fazla rüzgar olmasda işizi görür..

Soru : Bu yatırımla elde edeceğiniz kazanç değer mi? Aynı zamanda bir hobi ise sizin için ozaman başka.
Kazanç Aslında 2.Plan Benim İçin Bunu Başarmak 1.Planda Bu Arada Redüktör'ün Bağlanma Prensibi Nasıl ?Besleme Konusu 2 Batarya Yerine 6 Batarya Koysam Isıtıcı Desteklemez Mi ? Yada Neyi Yükseltmem Lazım ? en Az 17 Km Rüzgar Hız Yetermi Şarj İçin ?

inan batarya kounsunda cahilim.. hesap için programlar vardır diye düşünüyorum.
bizim yaptığımız sistemler daha büyük 250kw üzeri oluyor.
motorunuzun milie uyacak bir redüktör olduğunda, rüzgar yavaşta olsa redüktör motor hızını 5,10,12 vs gibi oranlarda hızlandırır.. Profesyonel türbinlerde bile bu şekildede ana fikir. Ancak artık tork motorları olduğu için redüktörsüzde yapıyorlar..
tabii redüktöründe problmi var: Bakım+bir miktar güç kaybı
Sonuç: Pervane redüktöre, rdüktörde motora mekanik bağlı olacak.

inan batarya kounsunda cahilim.. hesap için programlar vardır diye düşünüyorum.
bizim yaptığımız sistemler daha büyük 250kw üzeri oluyor.
motorunuzun milie uyacak bir redüktör olduğunda, rüzgar yavaşta olsa redüktör motor hızını 5,10,12 vs gibi oranlarda hızlandırır.. Profesyonel türbinlerde bile bu şekildede ana fikir. Ancak artık tork motorları olduğu için redüktörsüzde yapıyorlar..
tabii redüktöründe problmi var: bakım+bir miktar güç kaybı
Sonuç: Pervane redüktöre, rdüktörde motora mekanik bağlı olacak.
Ozmn Pervane Sisteminide Hazır Olarak Temin Edicez Anlaşılan.Bu Arada 250 kw Baya Büyük Hakkaten 250000 W Ediyor Sanırsam.Maşallah Bir Elektronikciye Sorsam Batarya İşini Yardımcı Olurmu Acaba.Bu Sistem Baya Bir Maliyet Tutacak Sanki Bu Gidişle

Forumda daha önce konuşulmuş konular var .Panel ile rüzgar ile enerji,araştırırsan bulabilirsin.
Yapınca burayı da haberdar edersen sevinirim.
Kolay gelsin,yaparsan örnek bir çalışma olacağı kesin.

KArdeş elektrik olan yerde bunları kullanmak Şebeke birim fiyatındn tuzluya kaçar, istediğin güçteki inverter ve destekleyecek akü fiyatını öğren değip değmeyeceğine karar ver.

Bence en ucuz şekilde şöyle olur.
Hiç batarya,şarj,invertör işine bulaşmadan rüzgar türbününü kur çıkışına özel hesaplayarak rezistans bağla ısın gitsin.Yoksa 5000 tlden aşağı bu iş zor gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri