Balkona 3lü priz takmak? ( fotoğraf yükledim )

elektelekt

Üye
Selam arkadaşlar. 2 fotoğraf yükledim.

Müstakil ev ve bahçe balkon duvarına bu 3lü prizin kafasını monte edeceğim. Enerjisinide diğer fotoğrafta gözüken aplikten alacağım. Aplik ile priz arasınada kaç Amper sigorta koyacağım ? Sadece çay makinası ve telefon şarj aleti takarım. Ve aplikin üstünde priz var ordan almadım enerjiyi. Lambadan aldım enerjiyi çünkü lamba yanınca 3lü prizde çalışsın istiyorum ?

Önerileriniz Nedir ?

FD9A286E-84EE-4DAD-98AC-EA5DC1AAEF26.jpeg

72053399-E71D-4199-956D-9516768FEDB7.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sİgorta kullanmam gerekli mi? Sonuçta balkondaki aplik’i besleyen kablonun evin girişinde kendisine ait sigortası var? Bende bu aplikten enerjiyi alıyorum yinede sigorta gerekli olur mu?

Hayır gerekli değil

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/balkona-priz-koymak-3-soru.121477/

20 amper siğorta olmaz , b tipi tamam ( ara siğorta üçlü priz için takılması iyidir )
bu balkon lambasına bağlı olan daire siğorta değeri büyük ihtimalle 10 amperdir .
bu balkon lambasına bağlı sorti kablosu 1.5 mm olduğundan b tipi siğorta ile 10 ampere kadar destekler .
balkon lambasını priz haline getirmeniz gerekir ve topraklama da çekmeniz faydanızadır .
yapmanız gereken 2.5 mm kablodan ( buattan ) 2.5 mm kablo ( yeni çekilecek hat 3 priz için ) ile faz , nört , topraklama devam edip araya b tipi 16 amper kaliteli siğorta kullanmanızdır .
üçlü priz 2.5 mm kablolu olmalı !!! ( çay makinası , ısıtıcılı cihazlar vs gibi ) için

Sİgorta kullanmam gerekli mi? Sonuçta balkondaki aplik’i besleyen kablonun evin girişinde kendisine ait sigortası var? Bende bu aplikten enerjiyi alıyorum yinede sigorta gerekli olur mu?
Kullanmanda senin için faydalı olur 3 lü prize bağlıcak olduğun alıcı sigorta attırsa bile komple gitmesin sonuçta bi ek priz kullanıyorsun

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri