Aynı linyede priz ve lamba?

barikat34

Üye
Arkadaşlar aynı linyede buattan lamba ve priz çekilir mi.şundan dolayı soruyorum.buzdolabı çamaşır makinesi gibi mutfak gereçleri için ayrı linye çekilmesi gerekli diye okumuştum.yani şöyle söyleyeyim.linyenin geldiği buata priz ve anahtar bağlayacağım ve bu prize buzdolabı bağlayacağım.bu sağlıklı bir bağlantı mı.diğer sorum evdeki bütün lambalarda çok hafif bir titreme var.3-4 dk da bir.hafif alçalıp eski haline geliyor.fazla elektrik çeken bir beyaz eşya da yok.umarım derdimi anlatabilmişimdir.cevaplar için teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadaşlar aynı linyede buattan lamba ve priz çekilir mi.şundan dolayı soruyorum.buzdolabı çamaşır makinesi gibi mutfak gereçleri için ayrı linye çekilmesi gerekli diye okumuştum.yani şöyle söyleyeyim.linyenin geldiği buata priz ve anahtar bağlayacağım ve bu prize buzdolabı bağlayacağım.bu sağlıklı bir bağlantı mı.diğer sorum evdeki bütün lambalarda çok hafif bir titreme var.3-4 dk da bir.hafif alçalıp eski haline geliyor.fazla elektrik çeken bir beyaz eşya da yok.umarım derdimi anlatabilmişimdir.cevaplar için teşekkürler
Elektrikçi misiniz? Değilseniz kendiniz yapmayın mümkünse. Nötr hattınızda sorun var büyük ihtimal. Elektrikçi baksın.

Hayır birşey yapma niyetinde değilim sadece bilgilenme amaçlı soruyorum.sigortadan prizler için ayrı lambalar için ayrı hat mı çekilmeli.yoksa bir hat üzerinde priz ve lamba olabilir mi

Eski tesisatlarda priz aydınlatma aynı sigorta idi yani oda oda sistem yapıyorlardı
Şimdiki tesisatlarda priz devresi ve aydınlatma devresi ayrı. Sigortalarda ayrı.

Peki ışık titremesi nedeni ne olabilir.10 dk gibi aralarla rahatsız etmeyecek şekilde ışıkta titreme oluyor.yükte herhangi bir cihaz yok.bağlı bir cihaz yok.bir de buzdolabı çalışmaya başlayınca ışıkta bir voltaj dalgalanması oluyor anlık bu normal mi.nedenleri nelerdir.
Peki ışık titremesi nedeni ne olabilir.10 dk gibi aralarla rahatsız etmeyecek şekilde ışıkta titreme oluyor.yükte herhangi bir cihaz yok.bağlı bir cihaz yok.bir de buzdolabı çalışmaya başlayınca ışıkta bir voltaj dalgalanması oluyor anlık bu normal mi.nedenleri nelerdir.
Bu arada ışık titremesi tüm lambalarda oluyor

eğer ampullerin arızalı değilse pek normal değil. buzdolabı amcam yanımda beraber aynı odada kalıyoruz. genelde bana sormadan kafasına göre çalışır ama yanımdaki tavana doğru avizem, bir de vantilatörlü avizem bu güne kadar titremedi. titrediği zaman da ampul bozuk demektir. aynen çöp.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri