Aynı görevi gören dijital ve anolog sensör

Aynı görevi gören dijital ve anolog sensör örnekleri lazım ek olarak

Seçtiğiniz analog sensörden ölçüm alabilecek arduino kodu
Seçtiğiniz dijital sensörden ölçüm alabilecek arduino kodu

yazacağım için basit olursa sevinirim

Mesela çizgi izleyen robot sensörleri var cny70 gibi analog sen bunu kodda değer aralığı vererek dijital gibi kullanıyorsun veya dijitale çeviren bir entegre aracılıyla yapıyorsun. Buradaki olay siyah çizgi mi beyaz çizgi mi onu anlaması. Sen bir LDR yi analog olarak da kullanabilirsin dediğim gibi yazılım veya entegre ile dijital olarak da. Hava aydınlığına göre ışık aç kapa yapacaksan dijital bir veri on of 1-0 olarak yeterli ama karardıkça daha da parlak yapacağım dersen o zaman sadece ve sadece analog veri işine yarar.
sensörler ile ilgili arduino kodu da olacağın dan ek olarak yazmıştım
Ne amaçla kullanacaksın, ne yapacaksın paylaş ona göre yardımcı olalım arada kaldığın iki sensör varsa onları da söylersen daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışabiliriz.

aynı konuya yazın ki konu dağılmasın müneccim değiliz ki daha önce açtığınız konuya ek olarak yazdığınızı bilelim.
ek konu açmadım abi sadece anlatmak istediğim dijital ve analog sensörler aynı olacak bunlara ek o sensörlerle ilgili kod yazacağımı belirtmek istemiştim fakat yanlış anlaşıldı biraz cümle düşüklüğünden dolayı.
Ne amaçla kullanacaksın, ne yapacaksın paylaş ona göre yardımcı olalım arada kaldığın iki sensör varsa onları da söylersen daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışabiliriz.
herhangi bir konusu yok abi sensörleri çalıştıracağım o kadar
dht11 ile dijital olarak ısı ölçebilisin.
ntc ile analog olarak ısı ölçebilirsin.
ikisinde uygulamaları var internette.
teşekkürler abi

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri