Aydinlatma hesabi hakkinda.

zbyrblc

Usta Üye
Arkadaslar selamin aleykum.
120 m2 lik bir alana( 20 ye 6 metre) genel yogun bakim unitesi olusturacagiz..malzeme listesi hazirliyorum fakat aydinlatma armaturu sayisinda tikandim..yaklasik bir armatur adeti cikarmam gerekiyor fakat cokta fazla hesaba kitaba girmek istemiyorum acikcasi..bazi formullerden yola cikarak aydinlatma hesabi, buna bagli olarakta armatur sayisi cikarabilirim aslinda fakat bu kadar formulle rakamla ugrasmadan daha pratik bir yolu varmidir diye sizlere bunu danismak istedim..120 m2 alan icin siva ustu 4x18 florasan armatur kullanacagim..sizce ortalama kac adet yeterli olur bu alana.?10 adet elimde var.yeterli olur mu acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yaklaşık 20 adet panel işinizi görür,ayrıca neden parabolik reflektörlü kullanıyorsunuz LED Paneller varken

Bunu formüllerle uğraşarak çözmenize gerek yok ki. DiaLux'le 5 dk'ınızı almaz, gerçek armatür sayısını bulmak... :)

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri