Aydınlatma sorunu

likostar

Üye
30m lik galveniz direkte meydan aydınlatması var.her n hikmetse diyorum çünki çözemedik sorunu bakıma alıyoruz lambaları aşağa indirdiğimizde hepsi yanıyor yukarı kaldırığımızda mutlaka biri yanmıyor.hertürlü bakımını yapıyoruz aşağıda ateşlemesinden tutunda kondansatörüne ampulüne kadar balastına kadar.fakat bu söylediklerim armatürün orjinal aparatları değil varyantları aynı malzemeleri piyasada yok .6adet 1000wlık metal halide armatür voltaj normal 220ile 215 arası oynuyor kablosuda orjinal 6devreli kablo.

yardımlarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Klemenslerinizdeki kötü temastan olma ihtimali olabilir.Klemenslerinizi toptan değiştirmeniz-
de yarar var.Sağlam olduğundan emin olsanız bile,bir yerden başlamak gerekiyor.En kolay
müdahale edilmesi gereken yer burası.Zaman içerisinde,indirip kaldırma esnasında,kablolar-
da da kırılmalar olmuş olabilir.Duylarınızın da en kalitelisinden olması gerekir.

klemens yok (v) otomatlar var herbir lamba için legrant marka.kablo dediniz kablosu dediğim gibi orjinal kablosu ve aşağa indirrken makaralrdan iniyo sıkışma sanmıyorum olsun o ihitimalide düşündük onu yazmayı unuttum kusura bakmayın 6devresi var onu 2devre yapıp öyle besledik yine aynı.ölçü aleti de kopuk göstermiyor

Yukarı kaldırdığınız an mı sönüyor zamanla mı ?

balastla armatür arasındaki kablonun mesafesinin kısa olmasına ve mümkünsede kablo çapının kalın olmasına dikkat et

balastla armatür arasındaki kablonun mesafesinin kısa olmasına ve mümkünsede kablo çapının kalın olmasına dikkat et
Evet bu ayrıntıya dikkat edin. Başımızdan geçmiş bir olaydır. Eğer balastlar aşağıda bir yerlerde duruyor ve oradan lambalara kablo gidiyorsa bu tür sıkıntılar oluyor.

balaslar armatürün içinde. kablosuda orjinal özel
piyasada zor bulunan cinsten.daha doğrusu bu direk vede aparatları dışarıdan gelme 2000yılında şehir şebekesinin bir kısmı yeraltına alınmıştı. ozamanda bu sorun yoktu
fakat zamanla aparatlarındaki bozulmalar (balas,ateşleme ,ampül) değişince bu sorunlar olmaya başladı.acaba bizde bunu sorduk aparatları orjinal değil diyemi bu sorun çıkıyor ama varyantlarını (aynı marka vede cinsinden bulamadığımız için orjinalleri yabancı marka vedeyok türkiyede aydınlatma direğini dikenlerede ulaşamıyoruz) yukarı kaldırınca yanmıyor biri. ertesi akşam ikisi yanmıyor diğer akşam hepsi yanıyor kafasına göre takılıyor. şehir merkezinde olduğu için ve de tam karşısında valilik olduğu için bize sıkıntısı çok

ateşleyicisi armatürün içinde mi aşağıdamı eğer aşağıdaysa uygun ateşleyici seçmen lazım uzaklık çok önemli

hepsi bütün aparatları armatürün içinde 30m yukarıda