Ayarladığınız Saatlerde Elektriği Kesen Sistem Nasıl Yapılır?

SkySea53

Üye
merhaba akvaryumum için bir sistem yapmak istiyorum şuan 3'lü priz ile ısıtıcı filtre ve ışık var filtre ile ısıtıcı hep çalışması gerek zaten ama sistemde örnek verelim sabah 7 de ışığı açıcak 8 de filtreyi kapatıcak yani elektriğini kesicek 10 dakika kadar olsa yeter o sırada yem makinesi yemi dökücek 8.10 da tekrar filtre çalışacak ve akşam saat 8:00 da ışık kapanıp sabah 7 ye kadar açılmiyacak bunu nasıl yapabilirim? böyle bir şey yapmak mümkünmüdür.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba akvaryumum için bir sistem yapmak istiyorum şuan 3'lü priz ile ısıtıcı filtre ve ışık var filtre ile ısıtıcı hep çalışması gerek zaten ama sistemde örnek verelim sabah 7 de ışığı açıcak 8 de filtreyi kapatıcak yani elektriğini kesicek 10 dakika kadar olsa yeter o sırada yem makinesi yemi dökücek 8.10 da tekrar filtre çalışacak ve akşam saat 8:00 da ışık kapanıp sabah 7 ye kadar açılmiyacak bunu nasıl yapabilirim? böyle bir şey yapmak mümkünmüdür.
Astronomik zaman rölesini iki farklı röleli olanları var. İki röleyi ihtiyaca göre programlayabilirsiniz daha güzeli gün doğumundan batımına kadar kendisi ayarlanabilir. Örneğin gün doğumundan 1 saat sonra enerji ver, gün batımından 1 saat önce enerjiyi kapat gibi. Genelde bu sistemi direkt röle üzerinden çalıştırmanızı söyleyecekler ancak Sessiz tip kontaktörler ile kullanırsanız çok daha uzun ömürlü ve güvenli olur. Otomatik kumanda sistemi ile uğraşan elektrikçiye söylerseniz bunu gözü kapalı şekilde yaparlar.

Son düzenleme:
Benimde aklıma dijital zaman rölesi geliyor. En sık kullandığımız ürünlerden birisi. Bunların multi olanları var. Tek bir röle ile 3-4 hat ayrı ayrı programlanabilir ve komuta edilebilir.

Bu sitede olduguna göre elektrik,elektronik'e ilgin var demektir.Bence bir tane arduino ile programlamaya başla ve kendi cihazını kendin yap.Böylece kendinide geliştirmiş olursun.Hatta saat modülüde benden sana hediye :)

Evet Çocukluktan beri İlgim var söktüğüm şeylerin haddi hesabı yoktur evde herhangi birşey bozulsada motorunu alsam diye bekliyorum 😁 arduino ile 2020 yılında tanışmıştım park sensörü radar sistemi gibi yapmış olduğum şeyler var ama mekanik işi bende yazılım işi internetten tabikide :) kodlama bilmiyorum maalesef ama şuan aktif olarak Python öğreniyorum Kendim yapmak kadar keyifli birşey olmaz tabikide Bu Yüzden Araştıracağım Gerekli Parçalar vs.. Ayrıca Teşekkür Ederim Güzel Mesajınız İçin.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri