Ayarlı güç kaynağı için yardım

Her soruma cevap verdin hocam çok teşekkür ederim. Ben biraz daha uğraşayım sonucu burada yazacağım. Tekrardan sağolasın

K3878 kullanıyorum. Ancak çok feci ısınıyor. Resimdeki gibi bağlıyorum. Başka devre öneriniz var mı acaba? Bu mosfet iyi ama sanırım ısınması mantıklı bi devre olmadığı için. Direnç vs bağlayım mı?
IMG_20230220_162638.jpg

K3878 kullanıyorum. Ancak çok feci ısınıyor. Resimdeki gibi bağlıyorum. Başka devre öneriniz var mı acaba? Bu mosfet iyi ama sanırım ısınması mantıklı bi devre olmadığı için. Direnç vs bağlayım mı?
IMG_20230220_162638.jpg
50n06 yerine K3878 kullanıyorum

K3878 kullanıyorum. Ancak çok feci ısınıyor. Resimdeki gibi bağlıyorum. Başka devre öneriniz var mı acaba? Bu mosfet iyi ama sanırım ısınması mantıklı bi devre olmadığı için. Direnç vs bağlayım mı?Ekli dosyayı görüntüle 95853

50n06 yerine K3878 kullanıyorum

Bu sistemde ne takarsaniz takın isinacaktir.

Bunun yerine motor surecekseniz pwm motor hız kontrol devresi kullanmalısınız.

Motor gücü ve voltajini bilmiyorum ancak şarjlı matkaplarda kullanılan popüler devre aşağıdaki gibidir. Böyle bir devre kurabilirsiniz.

Önereceğim en az malzemeli devre bu. Eger bunu yapamazsaniz bu devrenin hazırları satılıyor. Bir tane alabilirsiniz.

images (1).png

Çok teşekkür ederim. Ben bunu yapacağım.

Hocam C1 ve C2 0.1 uf yazan 104 mercimek kutupsuz mu acaba? Bi de VR1 100K yazan 100k pot dimi? Bağlantısını sol orta sağ bacağını resimdeki gibi yapcam?

Evet kondansator 104 mercimek olur.

Pot 100k dediğiniz gibi. Evet. 3 üç var orta ucu semada ok olan uc.

Forum istatistikleri

Konular
128,388
Kullanıcılar
450,273
Son üye
rawengineer

Yeni konular

Geri