Avuç taşlama koruması ultra

yawuz58

Üye
daha önce amatör avuç taşlama koruması yapmıştım bu seferde pro yaptım ultra koruma. makina biraz ağırlaştı kaynakları çok iyi yapamadım biraz acemilik birazda arkadaşların rahatsız olması sebebi ile geçiştirme yaptım sağlamlıktan ödün vermeden . önceki amatör korumada iyileştirme yaptım daha önce gövdeye vidalı iken yanlarda tutma sapı yuvalarına uyarladım biraz daha modifiye var aslında onlarıda daha sonra yapacağım
Fotoğraf0789.jpg
Fotoğraf0791.jpg
Fotoğraf0793.jpg
Fotoğraf0794.jpg
Fotoğraf0796.jpg
Fotoğraf0801.jpg
Fotoğraf0804.jpg
Fotoğraf0802.jpg
Fotoğraf0802.jpg
Fotoğraf0793.jpg
Fotoğraf0793.jpg
Fotoğraf0789.jpg
Fotoğraf0791.jpg
Fotoğraf0793.jpg
Fotoğraf0794.jpg
Fotoğraf0796.jpg
Fotoğraf0801.jpg
Fotoğraf0804.jpg
Fotoğraf0802.jpg

bağlantı kısımları fazla uzun yani vida deliği sonrası uzun ve sivri köşler içeriyor o köşeler yuvarlatılmalı genel olarak güzel eline sağlık.

@yawuz58 elinize sağlık sonuç olarak emek vermiş uğraşmış yapmışsınız. Paylaşımda bulunduğunuz için illaki bir takım farklı düşünce ve fikirlerde sunulmuş. İananıyorum ki bir çoğuda sizin iyiliğiniz ve sağlığınız için ortaya sunulan görüşler.
Benim tavsiyem ise, bu koruma sonuç olarak sizi çapak ve olası taş patlamalarından koruma amaçlı yapıldığı için size ek bir külfeti olmamalı, aksine işinizi kolaylaştırmalı diye düşünüyorum. Bu sebepten demir kullanmak yerine mukavemeti yüksek şeffaf kalın plastikleri tercih edebilirsiniz. Hem hafif hemde kestiğiniz cismi görmenize fırsat verir. Görünüş olarak ta daha bir hoş durur.

makita firması bu olayı görse sanırım türkiye pazarından çekilir ...;)
neden ki çokmu kötü olmuş bunu böyle özellikle yaptım istediği kadar taş kırılsın sorun olmaz :)
confickerbelasi vida orjinal değil derken birtane uydurdum taktım :) birde bağlantı yerlerini özellikle uzun bıraktım taşlamayı yere koyunca çizilmesin diye.
nasıl olduysa resimler çift olmuş

o çıkıntılar yaralanmaya neden olabilir orijinal olmayan vida kırılabilir ters paso değil mi?

o çıkıntılar yaralanmaya neden olabilir orijinal olmayan vida kırılabilir ters paso değil mi?
o vidanın kırılması mümkün değil 8 lik o kırılırsa zaten taşlama komple dağılır. ayrıca çıkıntıları yuvarlak yaparım daha sonra

Amaç çalışma alanını görmek değil elemanlara kol kası yaptırmak :D.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri