Autocad yardim

rmznnsny

Üye
Merhaba arkadaslar autocadde cizim yaparken herhangi bir cizgiye paralel (ornegin 45 dereceelik bir cizgi cizdim buna paralel 45 derece yazi yazmak istiyorum ) yazi yazmak istiyorum fakat bunu tek tek rotate komutuyla ayarlamak yerine herhangi bir kisayolla yapmak istiyorum bunun icin bir komut yada ek yazilim var mi acaba proje cizerken yuzlerce yazi yazmak zorunda kaliyorum ve bunlarla tek tek ugrasmak bayagi zaman aliyor bu konu hakkinda pek bilgm yok sorumu cahilligime verin simdiden tesekkurler

Kaç versiyonu kullanıyorsunuz. 2010'da bu işlem gayet basit yazacağınız yazının sonunda açı değerini giriyorsunuz. Aynı açıda bir çok yere yazı yazacaksanız multicopy çoklu kopyalama var tıkladıkça aynı açıda kopyalar. Ben bu şekilde yapıyorum ve gayette pratik.

Kaç versiyonu kullanıyorsunuz. 2010'da bu işlem gayet basit yazacağınız yazının sonunda açı değerini giriyorsunuz. Aynı açıda bir çok yere yazı yazacaksanız multicopy çoklu kopyalama var tıkladıkça aynı açıda kopyalar. Ben bu şekilde yapıyorum ve gayette pratik.

2015 versiyonunu kullaniyorum cizimden sonra yazilari duzenlerken sikinti cekiyorum acikcasi

Bir arkadaşım 2014 versiyonunu kullanıyor 2015 versiyonunu görmedim. Ancak dediğim gibi 45 derece eğimli yazıyı multicopy ile aynı açıda çoğaltıp kopyalarak üzerinde düzeltme yapabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri