Auer Klima Arızası

baba-21

Üye
Slm arkadaşlar elimde bir auer 18.000 btu klima var iç unite fanı çalışıyor dış unitede yaklaşık 3 dk sonra bi vızıldama sesi geliyor ,elk:210v dış sıcaklık 38 derece dış fanda çalışmıyor dış ünitede enerji var,kalın boruyu az açtım basınçlı yağ atıyor ne yapmam gerekiyor ustalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
komprosör ,kondansatörünü kapasite metre ile ölçün normal seviyesinden %5 değer kaybetmişse degiştirin .
komprosör kalkış yapamadıgı için o vızıltı diye tarif ettiginiz sesi duyuyorsunuz.

komprosör ,kondansatörünü kapasite metre ile ölçün normal seviyesinden %5 değer kaybetmişse degiştirin .
komprosör kalkış yapamadıgı için o vızıltı diye tarif ettiginiz sesi duyuyorsunuz.

USTAM ELLİMDE YENİ HEM 50 MF HEMDE 60 MF KON.VARDI DENEDİM OLMADI SES ONLARDADA AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYORDU

selamlar dostum inleme varsa motor ya kendini kitlemiş yani tamamen arıza yapmış yada kondansatör arızalanıp motora ilk kalkınmada yardıcı olamamaktadır
kondansatörü değiştiripte bir dene

selamlar dostum inleme varsa motor ya kendini kitlemiş yani tamamen arıza yapmış yada kondansatör arızalanıp motora ilk kalkınmada yardıcı olamamaktadır
kondansatörü değiştiripte bir dene

motorda çok az bi inleme var sanki motor kilitlemiş gibi bunu darbeyle açabilirmiyiz nasıl yapmam gerekiyor kompresörün neresine nasıl darbe vurmalıyım yardımcı olurmusunuz

öncelikle motor vınlama yaparken voltajı ölçmelisin 180V altına düşüyorsa motor zaten çalışamaz.voltaj normalse yüksek voltaj ve kapasiteye sahip bir kondansatör ile bir iki sefer yardımcı sargı ile ana sargı uçlarını yer değiştirerek kendin elektrik verip çekmelisin ters bağladığında kısa süreli olmalı buda açmıyorsa klimanın gazını salıp tekrarlamalısın yinede açılmıyorsa yeni kompresörün hayırlı olsun.

ekovat arızalı

Forum istatistikleri

Konular
128,270
Kullanıcılar
450,094
Son üye
soulfly312

Yeni konular

Geri