Audio Kapı otmatiği arızası

Altan 26

Üye
Bundan 20 gün önce 3 dairelik apartmanımızın Audio marka kapı otamatiği yıldırım sebebi ile yüksek enerjiden zarar gördü,kapı otamatiği çalışmıyor,diafon dışarının sesi geliyor bizim sesimiz gitmiyor,zil çalıyor idi,2 usta baktı Santral değişmesi gerekiyor dediler,ES 102 bu gün değişti,bu seferde zil çalıyor,diafondan hiç ses gelmiyor,kapı otamatiği yine çalışmıyor,Montajı yapan 3 ncü ustada zil trafosu arızası diyor ben anlamdım,bilen var mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hazreti internet derki montaj için 12 volt trafo lazım araya doğrudur değiştirip test etmek lazım. gelen ustalar bunu neden yapmamışlar ki?

Bundan 20 gün önce 3 dairelik apartmanımızın Audio marka kapı otamatiği yıldırım sebebi ile yüksek enerjiden zarar gördü,kapı otamatiği çalışmıyor,diafon dışarının sesi geliyor bizim sesimiz gitmiyor,zil çalıyor idi,2 usta baktı Santral değişmesi gerekiyor dediler,ES 102 bu gün değişti,bu seferde zil çalıyor,diafondan hiç ses gelmiyor,kapı otamatiği yine çalışmıyor,Montajı yapan 3 ncü ustada zil trafosu arızası diyor ben anlamdım,bilen var mı?
Kapı otomatiğinin çalışmasının santral ile ilgisi yoktur. Santral haricinde 1 ad. trafoya gereksinimi vardır. Trafo arızalı ise değişilmesi gerekir ki zaten bunu size arıza tespiti sonucunda söylemişler.
Diafonda ses problemi arızası sadece santral ile sınırlı değildir. Yıldırımın verdiği hasardan etkilenmiş olması muhtemel olarak "ses sorunu olan dairelerin" içindeki şube diafonlarının sağlamlık testinin yapılması, yıldırım etkisine maruz kalan dış kapıdaki zil ünitesinin özellikle mikrofon/hoparlör parçasının da kontrol edilmesi gerekir.
Santralın değişmesini üstlenen firmanın tüm sistemi ve her daireyi test edip sağlam, çalışır şekilde teslim etmesini neden sağlamadınızı anlayamadım.

Kapı otomatiğinin çalışmasının santral ile ilgisi yoktur. Santral haricinde 1 ad. trafoya gereksinimi vardır. Trafo arızalı ise değişilmesi gerekir ki zaten bunu size arıza tespiti sonucunda söylemişler.
Diafonda ses problemi arızası sadece santral ile sınırlı değildir. Yıldırımın verdiği hasardan etkilenmiş olması muhtemel olarak "ses sorunu olan dairelerin" içindeki şube diafonlarının sağlamlık testinin yapılması, yıldırım etkisine maruz kalan dış kapıdaki zil ünitesinin özellikle mikrofon/hoparlör parçasının da kontrol edilmesi gerekir.
Santralın değişmesini üstlenen firmanın tüm sistemi ve her daireyi test edip sağlam, çalışır şekilde teslim etmesini neden sağlamadınızı anlayamadım.
Erhan bey Günaydın,Malum Apartmanda 3 daireyiz,Gelen ilk santral değişmesi gerekiyor diyen İlk ustanın fiyatı diğer daire sakinlerine yüksek geldiği için böyle oldu,Ama ne kadar itiraz etselerde aynı fiyata geliyor,sadece zaman kaybı oluyor işde

Erhan bey Günaydın,Malum Apartmanda 3 daireyiz,Gelen ilk santral değişmesi gerekiyor diyen İlk ustanın fiyatı diğer daire sakinlerine yüksek geldiği için böyle oldu,Ama ne kadar itiraz etselerde aynı fiyata geliyor,sadece zaman kaybı oluyor işde
Günaydın;
Maalesef öyle oluyor. Geçmiş olsun, kolaylıklar dilerim.

Başından beri sadece zil trafonuz, ya da trafonun beslediği bağlantı kablolarında kesinti/temassızlık var gibi gözüküyor. Yani santrali boşuna değişmişsiniz gibi.

12 veya 24 V AC bir trafo kullanılıyordur sizin sistemde.

Yıldırım çarpması teşhisi de, sanmıyorum ki doğru olsun.

merhaba arkadaşlar es 102 bizim apartmanda da mevcut trsfo degişimi yaptım fakat bu seferde kapıya devamlı ac komutu geliyor tüm daireleri gezdim fakat takılı kalan olmamış sorun nedir bilen varmıdır
birde dış ses için dügmeye basıldıgında 15 saniye sonra kesme yapmıyor sigorta kapatıp açıyorum sonra devre kapanıyor

merhabalar ustalar 5 katlı binada dairenin birinde asagıdan zile basınca evde zil calışmıyor. 6 ve 7 numarayı yer değiştirdiğimde zil çalışıp kapı otomatiği cakışmıyor audio kapıcısız model sorun ne olabilir. tşk.

merhabalar ustalar 5 katlı binada dairenin birinde asagıdan zile basınca evde zil calışmıyor. 6 ve 7 numarayı yer değiştirdiğimde zil çalışıp kapı otomatiği cakışmıyor audio kapıcısız model sorun ne olabilir. tşk.
6 numara şube besleme kablolarından biri, 7 numara ise kapı otomatiği trafo ucudur. Yer değiştirmeyin.
Zil panelini açıp ilgili buton baglantilarini kontrol edin, buton uclarini kısa devre yaparak buton arızası olup olmadığına bakın. Buralarda sorun yoksa zil panelinden daireye giden müstakil kablo kopuktur.

6 numara şube besleme kablolarından biri, 7 numara ise kapı otomatiği trafo ucudur. Yer değiştirmeyin.
Zil panelini açıp ilgili buton baglantilarini kontrol edin, buton uclarini kısa devre yaparak buton arızası olup olmadığına bakın. Buralarda sorun yoksa zil panelinden daireye giden müstakil kablo kopuktur
6ile 7 numarayı değiştirdiğimde zil calışıyor butonda sıkıntı oldugunu dusunmuyorum ama yinede olçecem. aklına gelen irsey varmı baska

Ekli dosyalar

• diafon.jpg
    diafon.jpg
    17.9 KB · Görüntüleme: 170

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular