Atv320 ileri geri hızlı yavaş uygulaması ile ilgili

oznkra

Üye
iyi günler schneider m340 ve atv320 motor sürücü arasında dijital olarak kontrol edebileceğim bir uygulama yapmak istiyorum. DI1 ileri yön, DI2 geri yön , DI3 yavaş, DI4 hızlı olarak kullanmak istemekteyim. motor sensörden kurtulduğu anda ileri gidiyor ise hızlıya geçmesini istiyorum. aynı şekilde geri yön için de durumu gerçekleştirmek istiyorum. bunun için LI3 ve LI4 yavaş ve hızlı frekanslarını girmekteyim fakat motor LSP 0 ayarlıyken hareket etmemekte. LSP 5 hz ayarldığımda ise sadece 5 Hz ile gitmekte hızlı ve yavaş durumlarını okumamakta. Bu duruma nasıl bir çözüm gerçekleştirebilirim? Bağlantıda 4 farklı röleye DI1-DI2-DI3-DI4 bağlantılarını yapıyorum fakat rölelere +24 volt verdiğimde sadece lsp hızında çalışmakta. dijitalden çalıştırmak için sürücü den nasılbir ayar yapmam gerekmekte? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
DI1 ileri yön yavaş, DI2 geri yön yavaş olacak. DI3 ise hızlı girişin olacak..

CONF/FULL/FUN/SP2=50 HZ----CONF/FULL/FUN/PS2=LI3

LSP= 20 HZ

Burada DI1 girişi aktif olursa motor 20 Hz'de ileri yönde döner. DI1 ve DI3 girişini aynı anda verirsen motor 50 Hz'de ileri yönde döner.

DI2 girişi aktif olursa motor 20 Hz'de geri yönde döner. DI2 ve DI3 girişini aynı anda verirsen motor 50 Hz'de geri yönde döner.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri