3 kontaktor ile ileri-geri hızlı-yavaş motor kontrol devresi

Surucu kullan bitane hiç uğraşma kontaktörle hız lımıtlerı koyabılıyorsun aklına yatarsa delta suruculerı bılıyorum hemde oldukca ucuz devresını cızerım.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tam olarak marka ve model yollarsan hallederiz . elimde bir çok modelin projeleri mevcut .

Alında bu resimde gorulduğu gibi , değişik markalarda olabilir, asma viclerin projelerini tek dosya halinde upload yapsan, hem değişik kumanda devrelerini goruruz hemde farklı devreler kurabiliriz belki. Zahmet olmasssa sen bu gibi vinç devrelerini bi zahmet paylaşıver. Ben o zaman tek kumanda devresine bağlı kalmam işime geleni yaparım. Tşkler...

sadece kontaktör kullanarak bu işi başarman biraz zor hız kontrol rolesi kullanmak bence daha mantıklı

bunlar işini görür orjinal manuallerdir

Ekli dosyalar

• Chain Hoist Operating Instructions.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 33
  • Tech._Guide_SK.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 33
ortak kontaktör kullanmıştır.ortak kontaktörün güç kontakları 4 adettir.ikisi kapanıp ikisi açılıyodur.fazın birinide ortak kullanmıştır

bu sıstem alman malı olan sthal vınçlerın sıstemındede var yavaslar aynı sıtem ama hızlı ozel bı kontaktor 2 no 2 nc kontagı var ve kapalı kontaklar yavasınucları yavastan hızlıya gecınce hızlıda cekıyor

çift hızlı motor yani ayrık sargı... 2SC1969

3 kontaktöri le ben böyle yapıyorum kırmızı işaretli yardımcı kontak değildir schninder lc1 D258 kontaktör kulanıyorum tabi motor kw göre değişir güç devresi bu şekil ileri geri hızlı yavaş motor uçları içten köprülüdür

Ekli dosyalar

• Yeni_Bit_E_lem_Resmi.jpg
    Yeni_Bit_E_lem_Resmi.jpg
    17.5 KB · Görüntüleme: 45
sthal marka zincirli vinç elekrik baglantı şemasını bir türlü bulamadım sizlerde varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar.Ayrıca merak ettiğim birşeydaha var kaldırma indirme motor firenine kaç volt dc geliyor üüstündede yazmıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri