atom işlemcili bilgisayardan plc programlama

kucukce

Üye
atom işlemcili netbook'lar plc ye programlamada sıkıntı çıkarırmı. deneyen oldumu hiç.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Benim bir arkadaşım denedi ve oldukça başarılı. Bir de isim taktık: Atom karınca :)

dizüstü almayı düşünüyorum ve fazla para bağlamak istemiyorum. sadece plc ve Scada için kullanıcam (wincc vb.) inşallah bi sıkıntı çıkarmaz.

Yalnız işletim sistemini XP Pro yapmalısın.

lg x130 kullanıyorum ben

şehir dışı servise çıkınca çok rahat oluyor hafifliği.

omron cx 9.0
easybuildier 8000
panasonic fp-gr
panasonic fp-pro kurulu
şükür ki; hiçbir usb seri veya bağlantı problemi yaşamadım daha

program atıp çekmek için ideal fakat program yazarken küçük ekran hiç rahat değil.

bu problemi netbook u masamdaki monitöre bağlayarak çözdüm.

servis için iyi fakat serviste program yazmak için uygun olmayan sistemlerdir derim

Benim arkadaşım Acer kullanıyor. Simatic manager, CLX5000 ve pek çok driver parametre upload-download programı kullanıyor. Hiç bir sorun yaşamadı bu güne kadar.

Plc programlamada sıkıntın olmaz , fakat wıncc de olabilir .. Ram ve işlemci yetersiz kalır diye dusunuyorum

Lg x130 bende kullandım scada ve simatic gayet başarılı ama xp olmalı

FUJITSU E780 Lifebook kullanıyorum CP5512 kartları için 2 adet PCMCI yuvası, dahili RS232 portu(çevirici ve bağlanamama derdi yok), USB girişleri, işlemci Corei5

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri