Atolye Aydınlatma

mckolbasi

Üye
7m. Tavan yukseklıgıne sahip bir atolyede aydınlatma uygulaması yapacagız. Fakat armaturlerın yerden 3m yukseklıkte olması ıstenıyor. Yanı tavandan 4m. asagıda.. Fakat bunu yaparken tavandan baglantı olmadan bır uygulama ıstıyorlar. Cunku ust kattakı ofıslerden cok kotu bır goruntu olusuyor. Bu sorunu nasıl cozumleyebılırız ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
benim düşüncem 100mm lik kablo kanalı işini halledebilir.armatürleri de kanala monte edersin.!

Atölyenin aydınlatmasını yaparken madem tavandan bağlantı olmasını istemiyorlar. Öyleyse sende Kablo tavalarıyla bu işi yürütmelisin. Mümkün olduğunca aydınlatma armatürlerini duvara monte et.Böylece orta kısmada daha az armatür kullanmış olursun...

kotö göruntu olmasını istemiyorsan kablo tavası doseye bilirsin fakat tavandan inen bu armatürler zincir veya baska birseyle inmiyecekmi sonucta bence kablonun zincirle birlikte inmesinde o kadar kotu bir goruntu olusturacagını dusunmuyorum baska bir yontemde aydınlatma hesabını yaparak veya yaptırarak baska bir aydınlatma sistemi uygulana bilir ornegin tavana monteli projektörler veya buna benzer bisey

atolyenın bı ucundan bı ucuna delıklı demır kanal dose armaturlerıde ona tak en temız bu sekılde yaparsın

.
tava modelı benımde ılk aklıma gelen cozum oldu fakat tavayı kullanmak ıcınde tavandan tijlerle tutturak gerekıyor. Buda aynı goruntu kırlılıgıne yol acıyor.. Atolyenın resmı yok fakat tarıf etmek gerekırse 25-45m ebatlarında 7m yukseklıgınde klasık fabrıka betonarme kalıplarından yapılma bıyer..
Aklıma soyle bır cozum geldı ama uygulamada ne kadar uygun bılemıyorum. kolonların arasında 5er metre var. Bu kolonlardan dıklemesıne 2ser metre baglantı cubukları cıksam ve armaturlerı bunlara baglasam nasıl olur acaba ?

.
tava modelı benımde ılk aklıma gelen cozum oldu fakat tavayı kullanmak ıcınde tavandan tijlerle tutturak gerekıyor. Buda aynı goruntu kırlılıgıne yol acıyor.. Atolyenın resmı yok fakat tarıf etmek gerekırse 25-45m ebatlarında 7m yukseklıgınde klasık fabrıka betonarme kalıplarından yapılma bıyer..
Aklıma soyle bır cozum geldı ama uygulamada ne kadar uygun bılemıyorum. kolonların arasında 5er metre var. Bu kolonlardan dıklemesıne 2ser metre baglantı cubukları cıksam ve armaturlerı bunlara baglasam nasıl olur acaba ?

Tavaları yandan kolonlara monte et. 5 metre aralık taşımaya yetecektir. Böylece armatürleri tavaya monte edebilirsin.

Bahsettiğin şekilde de monte edebilirsin ama kablolamada sorun yaşarsın. En temizi kablo tavası. Böylece daha az armatür de kullanmış olursun. Tabi kullanacağın armatüre de bağlı bu.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri