atmel dökümanlar olanlar...

herkeze selamar.
atmel işlamcileri ile ilgili ciddi döküman sıkıntısı var.
altaş yayıncılıktan avr kitabı aldım fakat asm anlatıyor ve bu atmel ile ilgili tek kitab.
ben c dili ile ilgili döküman arıyorum.
bu konudaki açığı kapatmak için elinde döküman olan arkadaşlardan paylaşmalarını rica ediyorum.

200 sayfalık fotokopi kitap elimde mevcut ama siteye aktaracak kadar boş zamanım yok eger izmirde isen bana uğra fotokopileri vereyim !

sn alfa romeo
hocam ilgin için teşekkürler.
ben ankaradayım sizden ricam, ptt kargo ankara/gölbaşı şubesine, ödemeli (kargo ücreti+fotokapi mafrafı) gönderirseniz sevinirim.
ayrıca yavaş yavaş taratarak, buradan sizin adınıza paylaşırım.
tekrar teşekkürler.

benden de bir kaynak olsun..nette bulmuştum bunu..aşağıdaki adresten indirebilirsin umarım işinize yarar..aşağıdaki TÜRKÇE KAYNAKTIR..
download | ifile.it
yada bu adresten girebilirsiniz
download | ifile.it

Bunların dışında şu kaynaklarda faydalı oablleck kaynaklar
Free Electrical Engineering Ebooks And Softwares: Atmel AVR Microcontroller Primer - Programming and Interfacing

eğer arduino (Arduino - HomePage) ile ilgilenmek istersenizde neticede onda da atmel işlemci mevcut..
Practical_Arduino_Cool_Projects_for_Open_Source_Hardware.rar
indirme adresi download | ifile.it
birde making things talk kitabını da indirebilirsin gigapediadan onun adreesi gigapediadan bakabilirsin yazarı Tom Igoe olması lazımdı(syadından tam emin değilim.)

SN ALFa ROMEO ELİNZDEKİ dökümanlar Türkçe mi ingilizce mi acaba?

sn apranax çok teşekkürler.
pic ve atmeli bilen herkez ısrarla atmeli tavsiye ediyor. pic tavsiye edenler atmeli bilmeyenler.içini açtığım bir çok cihazda atmel, motorola v.b işlemcilerle karşılaşıyorum. hiç pic görmedim ve bende atmeli öğrenmeye çözmeye kalkıştım.
gel görki ne kitap var ne döküman. pic desen yüzlerce kitap, tonlarca döküman.
tekar teşekkürler. çok makbule geçti. ayrıca "berik.net" diye sırf atmel işlemciler üzerine kurulu birde site buldum. çok faydası oldu.

bence atmel öğrenmek istiyorsan arduino denilen bir kart var duydun mu bilmiyorum onla da başlayabilirsin birçok hazır kütüphanesi var..örneğin servo kütüphanesi var hemencecik servo motor sürebiliyorsun..neticede arduino da atmel işlemci kullanıyor..usbden programlayabiliyorsun direk..istersen kendinde yapabilirsin kendi arduinonu, daha önce devre yapma tecrüben varsa kolayca sende basabilirsin yalnız hazırı kadar şık olmaz :) ..Çünkü herşey açık kaynak kodları yapılışı herşey..arduino için daha detaylı bilgi almak istersen forumda açmış olduğum şu adrese girmeni tavsiye ederim..
https://www.kontrolkalemi.com/forum...no-matlabin-bulusmasiarduino-with-matlab.html

Bu arada yabancı sitelerde dikkat edersen mikroişlemci ile yapılan baba projeler genelde hep atmelle yapılmış oluyor..ayrıca atmel serisindeki bir mikroişlemcii dengi olan pice göre çok daha ucuz...

Son düzenleme:
verdiğin kartı inceledim gerçekten güzel ve ilginç.

bende sizin vermiiş olduğunuz siteye girdim..site bence güzel bir başlangıç yapmış atmel için tabi yurtdışında yapılanları yakalamak için daha baya baya örnekler koyulması ve geliştirilmesi gerek..İnşallah onlarda olur..

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri