atmega328-pu ile devre oluştumak ile ilgili

Arduino 'ya kod yazan, F683 'e yazamaz mı yani?
Soru şöyle başlıyordu:
Arduino kullanarak yaptığım bir devrem var. Devrede bir flow sensor var bu sensorden su akışı olup olmadığına ve suyun akış hızına göre bir adet 5mm rgb ledin kontrolünü sağlıyorum. Bu devre için baskı devre yapmak istiyorum ve beslemesini 1.5voltluk 3 adet pil ile sağlamak istiyorum. atmega328p kullanmayı düşünüyorum....
Bu soruya uygun cevap olarak arduinoyla birlikte kullanılabilecek bir mikro önermek gerekiyor. Yoksa dünya üzerindeki programlanabilen silikon çiplerden herhangi birisi önerilebilir.

Pic12f683 yeterli 328p fazla iri
Kod yazmada sıkıntı yok onu yazarım ama programı yükleme safhasında çok sıkıntı çıkartmaması lazım daha önce pic ile çalışmadığımdan bilgilendirebilirseniz en mantıklı olan tarafa yönelmek isterim pcb ne kadar küçük olursa benim için o kadar iyi olur
Ben olsam 3.3v pro mini kullanırdım.
Bu arada baktım bunu kullanmak gerçekten mantıklı geldi ayriyetten pcb tasarımı ve baskısıyla uğraşmam

3 pil yanında pro mini devede kulak. Pro mini kullan hiç kasma.

Kod yazmada sıkıntı yok onu yazarım ama programı yükleme safhasında çok sıkıntı çıkartmaması lazım daha önce pic ile çalışmadığımdan bilgilendirebilirseniz en mantıklı olan tarafa yönelmek isterim pcb ne kadar küçük olursa benim için o kadar iyi olur

Bu arada baktım bunu kullanmak gerçekten mantıklı geldi ayriyetten pcb tasarımı ve baskısıyla uğraşmam
Eğer bu işi hobi olarak yapacaksan hazır kartlardan devam et ama öğrenmek ve geleceğe yatırım yapmak istiyorsan mikrokontrolörün kendisiyle bir devre yap.

Pro miniyle şimdilik projeyi çıkartıp yeni devre içinde yandan çalışmalara devam ediyim pic programlamaya da yönelicem
Hepinize teşekkür ediyorum.
Sağlıklı günleriniz olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri