Ateşböceği tarzında led ışık şeması

Merhaba,

Bir tasarım için şerit ışık (şerit led değil) kullanacağız. Şundan kullanmayı planlıyoruz;

https://tr.aliexpress.com/item/New-...LED-Wire-fairy-String-Lights/32800370986.html

Bunu kullanırken pilden sonra nasıl bir devre ile bu ışıkları ateş böceği gibi hafif hafif yanıp sönen, artan-azalan şekile getirebiliriz? Biraz araştırma yaptım ama bu sistemin veya mantığın gelen adını bulamadım. Bu devrenin bir adı veya tabiri var mıdır? Dim ya da dimmer diye aradığımda bulamıyorum bu tarz bir şey, yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

pwm tekniği diye araştırabilirsin. Aslında kondansatör ve 555 ile de yapılabilir.

Kullanılabilecek veya temin edebileceğim hazır bir modül veya devre şeması var mıdır? Bu konulara çok hakim değilim de yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Birazdan yardımcı olmaya çalışırım.

Teşekkürler Cemil Bey, cevabınızı bekliyor olacağım.

Burak tibet. Dün sağlık sorunları sebebiyle yardımcı olamadım. Kusura bakma. Bugün gün içinde decre göndermeye çalışacağım

Sayın Lent, başlıkta da belirttiğim gibi sabit olarak yanıp sönen değil, ateşböceği misali daha çok titreyen bir ışığa ihtiyacım var. Aslında mevcutta bunlar var, plastik elektrikli mumların içindeki ışık gibi titreyen bir ışık devresine ihtiyacım var.

Teşekkür ederim öneriniz için.

Burak tibet. Dün sağlık sorunları sebebiyle yardımcı olamadım. Kusura bakma. Bugün gün içinde decre göndermeye çalışacağım
Estağfurullah Cemil bey, ne zaman müsait olursanız o zaman gönderirsiniz.

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu devre senin işini görmesi lazım.

Ekli dosyalar

• 555.DSN
    88.5 KB · Görüntüleme: 16

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye