ATC spindle yapısını bilen var mı?

Sen spindle yap ATC hallederiz. Bir tane Step motora bakar.

Bir parça dışında kolay. BT30'u çeken kelepçe (gripper/clamp). Araştırdığım kadarıyla yaygın olarak 2 yöntem var. Parmak tipi kelepçe ve bilyalı kelepçe. Parmak tipi (petal clamp) kelepçe çok başarılı. Kavrama noktaları fazla olduğu için BT30'un pull stud denilen kısmını deforme etmiyor. Bilyalıda temas noktası küçük olduğu için deforme ediyor ve pull stud'ları zamanla değiştirmek gerekiyor.

Yaparsam barmak tipi yaparım. Bunun için silindire girip içerden 45 derece kırpacak bir torna kalemi yapmam lazım.

Parmak tipi kelepçe:
25-BT30-4-Petal-Clamp-for-Spindle-with-outer-screw.jpg

Bilyalı tip kelepçe:
BT30GripRedBallWEB.jpg

Bir parça dışında kolay. BT30'u çeken kelepçe (gripper/clamp). Araştırdığım kadarıyla yaygın olarak 2 yöntem var. Parmak tipi kelepçe ve bilyalı kelepçe. Parmak tipi (petal clamp) kelepçe çok başarılı. Kavrama noktaları fazla olduğu için BT30'un pull stud denilen kısmını deforme etmiyor. Bilyalıda temas noktası küçük olduğu için deforme ediyor ve pull stud'ları zamanla değiştirmek gerekiyor.

Yaparsam barmak tipi yaparım. Bunun için silindire girip içerden 45 derece kırpacak bir torna kalemi yapmam lazım.

Parmak tipi kelepçe:
25-BT30-4-Petal-Clamp-for-Spindle-with-outer-screw.jpg

Parmak tipi olanı yapmak pek kolay bir şey değil diye düşünüyorum. hassas işlemek o yarıkları hassas açmak balansı ayarlamak falan. Çok sıkıntı olur sankim

Evet kolay olmayacak.

Hiç bir fikrim yok malesef. ATC biraz ileri düzey. Spindle'ı bir yapayım hele. Ramer ustadan takım değiştirici için yardım rica edeceğim.

Suat Abi bilyalı sistemler kötü değil hem sağlam hem pratik,

O zaman kendin kaşındın bunu yap (küçümsediğim yok ama ince kanallar gödüm),

Veya bunun gibi dıştan (oldukça basit ve pratik buldum),

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,173
Son üye
selmantufekci

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler