Aslanbaş Ledli zil butonu resimli yardim?

deeppoint

Üye
2q3ud1w.jpg
1g24cw.jpg

Durum bu ilk resimdeki ledli zil butomunu 2inci resimdeki eski butonun kablolarina bağlamak istiyorum ledlerin sürekli yanması zile basınca sönmesi seklinde olsun istiyorim yanlış birsey yapip ledleride bozmak istemiyorum yardımci olursaniz sevinirim

Elektrik var dediniz yerde ki gerilim degeri nedir?

Elektronik kontrolkalemi ile bakiyorum bi 12v gosteriyor bi sadece elektrik var simgesi gösteriyor

Diafon sistemi kullanıyorsanız bu mümkün olmuyor. Eski butona ledli butonu bağladığınızda zil hattı kısa devre oluyor. Eski tip zillerde kısık olarak çalıştığı için farketmiyor aslında zil devamlı çalıyor ama yeni tip elektronik zillerde aralıksız çalmaya başlar.

Diafon sistemi kullanıyorsanız bu mümkün olmuyor. Eski butona ledli butonu bağladığınızda zil hattı kısa devre oluyor. Eski tip zillerde kısık olarak çalıştığı için farketmiyor aslında zil devamlı çalıyor ama yeni tip elektronik zillerde aralıksız çalmaya başlar.
Evet diafon sistemi ben bi sekil yaptım ama tek göz yandı ters bağladım busefer diger led yandı sadece bende bıraktım hatta sıkıntı var diye bu arada sürekli calma durumu bina kapisindan geleni iptal edince normale dönuyor ama vazgectim tek göz yaninca hevesim kaçtı herkese yardımları icin tesekkur ederim

ledler birbirine paralel ve ters olarak başlamışlar eski zil trafosu varken kullanılan şekilde o 2. ledi ayır düzgün bağla ikiside yanar...

LED’ler şeffaf olduğu için yakından baktığınızda içinde ki metal kısımların biri büyük biri küçüktür 2 ledide yan yana getirip büyük metalli bacaği diğer büyük metalli bacağa küçük planı küçüğe Lehimle böylece 2side yanar

Ekli dosyalar

• 3E53A417-8F7A-4D34-8E90-D7E1B112BE5C.jpeg
    3E53A417-8F7A-4D34-8E90-D7E1B112BE5C.jpeg
    11.5 KB · Görüntüleme: 21

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular